Turnir veterana Baranda 2015:  PRELAZNI PEHAR OSTAJE U BARANDI

Turnir veterana Baranda 2015: PRELAZNI PEHAR OSTAJE U BARANDI

PRELAZNI PEHAR OSTAJE U BARANDI
Baranda, 12. jul 2015;
Prava fudbalska predstava održana je danas u Barandi, kao i uvek kada je Radnički domaćin turnira veterana. Baranđani su pokazali da su dobri domaćini ali i dalje ljubomorno čuvaju pobednički pehar. Prošle sezone osvojili su tri trofeja, osim kada su bili domaćini, međutim, ovog puta prelazni pehar i u Barandi ostaje u njihovim vitrinama.
01

Nakon turnira u Sakulama, Radnički je osvojio i drugi ovogodišnji turnir u sklopu turneje „četiri skakaonice“, možda malo teže nego što su očekivali, ali sasvim zasluženo. Žreb je odlučio da se u polufinali sastanu Tempo – Borac (2:1) i Radnički – Omladinac (0:0, penali 4:3). Na momente, veoma oštre utakmice, koje odavno nisu više samo prijateljske i imaju takmičarski značaj kao da se igra finale lige šampiona.
02

U utakmici za treće mesto između Omladinca i Borca, Opovčani, mada umorni od prethodne utakmice, pokazali su više želje i trijumfovali rezultatom 4:2. U finalu borba do poslednje sekunde meča. Poveli su Sefkerinci golom Romanova sa bele tačke. Bilo je nakon toga šansi sa obe strane ali su Baranđani u finišu poluvremena došli do izjednačenja autogolom Getejanca, koji je nespretno reagovao u svom šesnaestercu i nakon oštrog centaršuta glavom loptu poslao u sopstvenu mrežu.
03

Veterani Radničkog su imali inicijativu u nastavku meča, dok su fudbaleri tempa svoju šansu tražili iz kontre. Ipak, kao i u prvom poluvremenu Baranđani u finišu meča do gola dolaze pogotkom Vasića. Nakon slobodnog udarca koji je izveo Šušnjar, golman Tempa odbija loptu na koju natrčava Vasić i glavom šalje u mrežu za konačnih 2:1 i novu titulu.

Po završetku fudbalskog dela turnira usledilo je druženje uz pesmu i večeru koju su organizovali veterani Radničkog.
0504

.

Udruženje sportskih ribolovaca „Linjak“ Opovo: SREBRO U LIGI MLADIH VOJVODINE

SREBRO U LIGI MLADIH VOJVODINE

Opovo, 12. jul 2015;
Prvi put u kategoriji juniora pa odmah srebro. U lovu ribe udicom na plovak, mladi takmičari Udruženja sportskih ribolovaca „Linjak“ Opovo, Miloš Vukojević, Aleksa Sentić i Veljko Hajduk, zasluženo su osvojili pehar i drugo mesto, pošto su u poslednjem kolu Lige mladih Vojvodine deklasirali favorizovane Pančevce. Veljko Hajduk je bio prvak staze i osvojio zlatnu medalju.