Fudbal – Druga juznobanatska liga 20. kolo:  TIKA – TAKA OPOVČANA ZA NAJUBEDLJIVIJU POBEDU U SEZONI

Fudbal – Druga juznobanatska liga 20. kolo: TIKA – TAKA OPOVČANA ZA NAJUBEDLJIVIJU POBEDU U SEZONI

TIKA – TAKA OPOVČANA ZA NAJUBEDLJIVIJU POBEDU U SEZONI
Opovo, 17. maj 2015;
Omladinac – Unirea 7:0 (3:0): Kada o utakmici koja je završena 7:0 konstatujemo da je realizacija pobednika bila mala, a golman ekipe koja je izgubila bio možda i najbolji igrač utakmice, onda nekome ko nije prisustvovao meču verovatno ništa nije jasno.
05

Opovčani su „iscepali“ mrežu svog današnjeg rivala ali su po broju promašenih stopostotnih prilika morali utakmicu da završe bar sa dvocifrenim brojem datih golova. Odavno fudbaleri Omladinca nisu pružili ovako skladnu igru. Odlično su se postavljali u polju, brzo se oslobađali lopte, a šteta je što nije vođena statistika broja pasova jer je na današnjoj utakmici to sigurno bio rekord ove ekipe.
04

Već u 4. minutu domaći su načeli mrežu gostiju iz Uzdina. Nenezić je prvo ušao u šansu ali mu je golman Petrović zaustavio šut, međutim Nenezić je ponovo došao do lopte, oštro centrirao, a Mosić glavom „zakucao“ loptu iza leđa golmana gostiju. Ipak, do finiša poluvremena mreža Uzdinaca je mirovala. Tri puta su napadači Omladinca izlazili jedan na jedan (Ružić, Mosić i Luković) ali je svaki put golman Petrović izlazio kao pobednik. U tom periodu beležimo i odličan volej Lukovića ali lopta je otišla pored gola.

Konačno, u 41. minutu Luković izvodi korner i „gađa“ Nenezić koji se nalazio usamljen u šesnaestercu između pet igrača Uniree, što mu nije smetalo da ih nadmudri i savlada protivničkog golmana. Samo dva minuta kasnije Ružić driblingom izbacuje svog čuvara, ulazi s desna u šesnaesterac, šalje povratnu loptu do Nenezića, koji svojim drugim golom povećava rezultat na 3:0.
03

U nastavku meča, samo što se krenulo sa centra, raspoloženi Ružić ponovo driblingom ulazi u kazneni prostor Uzdina ali njegovom šutu isprečila se stativa. Jedinu šansu gosti su zabeležili preko Martinova u 50. minutu kada se našao oči u oči sa golmanom Omladinca, ali je Popović odličnom reakcijom odbranio njegov šut.

Na 4:0 povisio je Ružić u 46. minutu. Nakon što je fantastičnim driblingom svog čuvara bukvalno bacio na zemlju, Ružić je precizno poslao loptu u gol. Četiri minuta kasnije Luković sa ivice šesnaesterce po dijagonali plasira „kiflu“ za vođstvo od 5:0. Nakon toga sledi serija propuštenih prilika. Na terenu postoji samo jedan tim i činilo se da će u svakom napadu Opovčani dati gol. Međutim, fudbaleri Omladinca su promašivali i ono što se ne može promašiti. Idealne šanse jedan na jedan promašuju Mosić (dva puta), Luković, Nenezić i Čačija (nastupio kao igrač u terenu),  Luković pogađa stativu, a Mosić prečku.
02

Tek u finišu, Opovčani postižu još dva pogotka. Prvo u 85. minutu Mosić na centaršut Lukovića zabija još jedan gol glavom, a onda u 87. minutu Darko Marković sjajnim driblingom ulazi u peterac ali umesto da šutira vraća loptu petom do Jašovića, koji lažnjakom vara svog čuvara i postiže gol za konačan rezultat 7:0. Bez obzira na veliki broj promašenih prilika, odlično izdanje Omladinca i pravi način da se oproste od svojih navijača na kraju sezone.

OMLADINAC: Popović, Latovljev B (Jocić 45′), Dimitrov (Jašović 72′), Grčak, Marković, Cvetković, Ružić, Nenezić, Ivić (Čačija 63′), Luković, Mosić.

Fudbal – Banatska zona 26. kolo:  POBEDA SAKULJANA ZA DRUGU POZICIJU

Fudbal – Banatska zona 26. kolo: POBEDA SAKULJANA ZA DRUGU POZICIJU

POBEDA SAKULJANA ZA DRUGU POZICIJU

Sakule, 17. maja 2015;

Borac (Sakule) – Borac (Starčevo) 4:1: Ubedljivom pobedom nad istoimenim klubom iz Starčeva, Sakuljani su iskoristili poraz Kozare u Kovinu i preuzeli drugu poziciju na tabeli. Kako još uvek nemamo izveštaj sa ove utakmice, opširnije ćemo vas obavestiti o toku ovog meča u našoj stalnoj rubrici Sportski pregled koju objavljujemo u utorak.

Rezultati 26. kola: Radnički (S) – Crvena Zvezda 7:2; Sloga – Proleter 2:1; Mladost – OFK Kikinda 1:2; Sloboda – Železničar 3:2; Jedinstvo (BK) – Budućnost 2:1; Radnički (K) – Kozara 1:0; Borac (Sakule) – Borac (Starčevo) 4:1; Vršac United – Jedinstvo (NB) 1:0.

16 Sloga 26 8 6 12 38 50 -12 30

Fudbal – Prva juznobanatska liga 26 kolo:  BARANĐANI KONAČNO DONELI BOD SA GOSTOVANJA

Fudbal – Prva juznobanatska liga 26 kolo: BARANĐANI KONAČNO DONELI BOD SA GOSTOVANJA

BARANĐANI KONAČNO DONELI BOD SA GOSTOVANJA

Vojlovica, 17. maj 2015;

Mladost (V) – Radnički 1:1: Baranđani su se konačno sa gostovanja vratili neporaženi. Poslednji put to im je uspelo u prvom prolećnom kolu kada su u Hajdučici odigrali bez golova. Ovog puta Vrane su meč protiv favorizovane Mladosti završili 1:1. Opširniji izveštaj objavićemo u rubrici Sportski pregled u utorak.

Rezultati 26. kola: Jugoslavija – Budućnost 2:1; Slavija – Mladost (O) 4:1; Mladost (V) – Radnički 1:1; Omladinac – Hajdučica 3:0; Polet – Crvena Zvezda 5:1; Sloga – Partizan 2:0; BAK – Jedinstvo Stević 4:2; Vojvodina – Vulturul 4:0.