Fudbal – Prva južnobanatska liga 23. kolo:  BARANĐANI SLAVE ROĐU MILOVANOVA

Fudbal – Prva južnobanatska liga 23. kolo: BARANĐANI SLAVE ROĐU MILOVANOVA

BARANĐANI SLAVE ROĐU MILOVANOVA
Baranda, 03. maj 2015;
Radnički – Sloga 2:1 (0:0): Radnički je gubio sa golom razlike ali je izjednačenje u nadoknadi meča, a odmah zatim i preokret za pobedu, Baranđanima doneo rezervista Branislav Milovanov.

Činjenica je da ekipa iz Barande ne igra na nivou kao sa jesenjeg dela prvenstva, što dokazuju i rezultati. Nikako tim Radničkog nije mogao do pobede u prolećnom delu sezone. Današnji dolazak ekipe iz Banatskog Novog Sela svakako nije ulivalo optimizam.
DSC_0144

Vrane su krenule agresivnije i imali su duže loptu u svojim nogama tokom većeg dela prvog poluvremena.  Sve je to bilo uzalud jer nije bilo konkretnih i organizovanih napada na gol ekipe Sloge. Pokušavali su Baranđani preko bekova da ugroze gol gostiju, ali je sve to bilo veoma loše. Kako je vreme odmicalo tako se uspostavljala i ravnoteža na terenu. Prvu opasniju priliku imali su upravo gosti kada je Gvozdenović pogodio prečku gola Trbojevića. Prvi deo meča se završio nerešenim rezultatom 0:0. Krajnja nezainteresovanost oba tima doprinela je da se prvo poluvreme završi najnepopularnijim rezultatom u fudbalu.

Drugo poluvreme je bilo potpuno drugačije od prvog. Obe ekipe su igrale borbeno. Gosti su prvi krunisali svoju sjajnu igru golom bivšeg igrača Radničkog, Nebojše Koleskog. Tim iz Barande i dalje je pokušavao da dođe makar do izjednačenja, no igrom svakako to nisu zaslužili. Gosti su zabeležili još jedan opasan šut u okvir gola. Golmanu Radničkog,Trbojeviću, ovog puta saveznik je bila stativa. Kako je meč odmicao tako su igrači Radničkog krenuli sve agresivnije ka golu Sloge.
DSC_0165

Svesni da nemaju šta da izgube svi igrači tima iz Barande bili su na polovini rivala. Priliku da stave tačku na utakmicu nisu iskoristili gosti. Trbojević je u nameri da pomogne svojim saigračima boravio daleko od svog gola. Kada je jedan od igrača Sloge dobio loptu negde na polovini igrališta, reagovao je veoma loše i propustio je priliku da donese svom timu veliku prednost. Posle ove propuštene šanse usledila je totalna ofanziva Radničkog i magija Branislava Milovanova.

Gosti su se povukli i čuvali rezultat. Posle velike gužve u kaznenom prostoru ekipe Sloge i mnogo odbijenih lopti, jedna je došla na nogu rezerviste Radničkog. Poput prvoklasnih napadača, Milovanov je volej udarcem savladao golmana Sloge. Poravnat rezultat u samom finišu meča. Sam golgeter kao i sve pristalice Radničkog radovali su se golu kao da je pobedonosni. No usledio je hladan tuš za gostujuću ekipu Sloge. Posle svega par trenutaka još jednom je bio savladan njihov čuvar mreže. Lopta je po zemlji išla prema golu  ekipe gostiju. Međutim došlo je do nesporazuma između štopera i golmana ekipe Sloge. Ovome je svakako doprineo Milovanov koji je „grizao“ do kraja. Lopta je prošla iza štopera ali je bila nedovoljno blizu golmana Sloge. To je bilo dovoljno da dvostruki strelac na ovoj utakmici donese pobedu svojoj ekipi. Ispostavilo se da je Milovanov, koji je ušao u 74. minutu doneo potpuni preokret.
DSC_0173

Radnički je tako u samom finišu, tačnije u sudijskoj nadoknadi, uspeo da postigne čak dva gola. Zanimljivo da je „sve ili ništa“ igrom Radnički uspeo da zadrži sva tri boda u Barandi. Svakako vredi pomenuti da je ovome u mnogome doprineo upravo igrač koji je klasičan napadač, a kojeg ekipa iz Barande nije imala.
DSC_0179

RADNIČKI: Trbojević, Lazin (Milovanov ’74.), Radojev, Svilarević, Ilić, Šušnjar, Dodić, Rošulj N. (Rošulj P. ’90.), Dobrić, Bojković, Jovičin

Tekst: Branislav Babin; Foto: Čeda Vučković

Rezultati 23. kola: Jedinstvo Stević – Jugoslavija 1:1; Partizan – Vulturul 1:0; Crvena Zvezda – Vojvodina 4:3; Hajdučica – BAK 0:1; Radnički – Sloga 2:1; Mladost (O) – Polet 2:0; Budućnost – Omladinac 0:2; Slavija – Mladost (V) 3:1.

Opovo, 03. maj 2015;
Bez ambicija i očigledno da su mislima već završili prvenstvo, fudbaleri Omladinca su odigrali današnji meč potpuno nemotivisano. Korektno prvo poluvreme i vođstvo od 2:1 i 45 minuta nastavka u kojem su Opovčani bili više nego opušteni što je rezultiralo preokretom gostiju. Trener Šojić je kao i u prošlom kolu izveo kombinovan sastav u kojem je bilo nekoliko bonus igrača, a svoj debi na golu prvog tima imao je i junior Borivoje Popović.
DSC_0195
Poveli su domaći preko Marka Nenezića koji je solo akcijom još jednom pokazao svoje fudbalsko umeće. Idvorci su golom Tekindera izjednačili u 37. minutu, ali se na odmor ipak otišlo sa vođstvom domaćina, a pogodak je dva minuta pre kraja poluvremena postigao Ivan Ružić.
DSC_0209
U nastavku potpuna apatija kod domaćih tako da Tekinder svojim drugim golom (48′) poravnava rezultat, a zatim Stojković (53′) i Suvajčević (58′) donose potpun preokret. Do kraja utakmice Omladinac je imao inicijativu, dobru priliku u finišu meča je propustio Mosić, ali se rezultat nije promenio.
OMLADINAC: Čačija (Popović 84′), Latovljev B, Cvetković, Jocić (Markuc 46′), Ružić, Nenezić (Lalić 46′), Grčak, Mosić, Ivić, Latovljev I, Marković.
DSC_0216

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad 18. kolo:  EVROGOL STAMENKOVIĆA ZA ČAST

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad 18. kolo: EVROGOL STAMENKOVIĆA ZA ČAST

EVROGOL STAMENKOVIĆA ZA ČAST
Debeljača, 03. maj 2015;
Spartak 1911 – Tempo 5:1 (3:0): Potpuno nemotivisani fudbaleri Tempa u Debeljaču su došli kao na izlet. Bez žara ušli su u utakmicu i tako su i prošli. Tri gola u mreži Šiđanina u prvom poluvremenu i još dva u nastavku igre. I da nije evrogola Stamenkovića u poslednjem minutu meča ovu utakmicu bi Sefkerinci što pre trebalo da zaborave. Milankov je izveo slobodan udarac, fudbaleri Spartaka odbijaju i izbacuju loptu na 16 mestara odakle Stamenković šalje projektil za počasni pogodak.

TEMPO: Šiđanin, Savić, Getejanac, Petković D, Vukov, Suba, Stamenković, Todorovski (Petković N 86′), Miškov (Milošević 72′), Milankov, Tomić.

Atletika – Prvenstvo Vojvodine za seniore na stazi:  NEMANJA STOJANOVIĆ PRVAK VOJVODINE NA 3000 METARA

Atletika – Prvenstvo Vojvodine za seniore na stazi: NEMANJA STOJANOVIĆ PRVAK VOJVODINE NA 3000 METARA

NEMANJA STOJANOVIĆ PRVAK VOJVODINE NA 3000 METARA
Sremska Mitrovica, 02. maj 2015;
U Sremskoj Mitrovici je održano Prvenstvo Vojvodine za seniore na stazi. Atletičar opovačkog Spartaka Nemanja Stojanović nastupio je u trci na 3000 metara i osvojio zlatnu medalju sa rezultatom 8:53,84.
01 Nemanja Stojanovic
– Prvih kilometar i po sam bio na drugoj poziciji, posle toga sam izbio na čelnu poziciju i bez većih problema zadržao prvu poziciju. Ovo mi je bila prva trka na stazi ove sezone i mnogo će značiti za predstojeća takmičenja koja me očekuju, izjavio je Stojanović nakon takmičenja.
U trci na 800 metara nastupio je i Spartakov junior Mihajlo Vanović, koji je zauzeo šesto mesto sa rezultatom 2:16,50.
03 Mihajlo Vanovic

Međunarodni Dan slobode medija:  SAOPŠTENJE NEZAVISNOG DRUŠTVA NOVINARA VOJVODINE: DALEKO SU MEDIJSKE SLOBODE

Međunarodni Dan slobode medija: SAOPŠTENJE NEZAVISNOG DRUŠTVA NOVINARA VOJVODINE: DALEKO SU MEDIJSKE SLOBODE

SAOPŠTENJE NEZAVISNOG DRUŠTVA NOVINARA VOJVODINE: DALEKO SU MEDIJSKE SLOBODE
Novi Sad, 02. maj 2015;

Srbija i Vojvodina i ovaj 3. maj, međunarodni Dan slobode medija, dočekuju bez medijskih sloboda, sa instrumentalizovanim i korumpiranim medijima i poniženim novinarima, niskim profesionalnim standardima i građanima koji nemaju valjane informacije uz pomoć kojih bi ispravno donosili važne životne odluke.

Medijski zakoni, doneseni prošle godine, iako usklađeni sa evropskim normama i zahtevima novinarskih i medijskih udruženja, tek treba u praksi da se potvrde, a za sada se stiče utisak da oni idu drumom dok medijska stvarnost juri gustom šumom isprepletenom od političkih i ekonomskih uticaja i sada več javnih upliva raznih tajnih službi.

O pritiscima i kontroli medija svedočio je i ovogodišnji izveštaj Saveta za borbu protiv korupcije, čiji su rezultati više nego zabrinjavajući i govore da se u protekle četiri godine, od prethodnog izveštaja, medijska situacija dodatno pogoršala.

Pojedini mediji na tako drastičan način krše profesionalne norme, stavljajući se u službu stvaranja kulta ličnosti Aleksandra Vučića i organizujući sramne hajke na njegove političke protivnike, da će kao takvi zasigurno ući u istoriju novinarskog beščašća, kao i njihovi ratnohuškački prethodnici iz devedesetih godina.

Zabrinjava dodatno to što ni većina mejnstrim medija nije značajno odmakla od ovog modela, odnosno da je ozbiljno ugrožen medijski pluralizam a kritička misao uglavnom proterana na internet.

NDNV sa velikom pažnjom prati izbor novih vodećih ljudi javnih servisa RTS-a i RTV-a, uz uverenje da će ovaj odabir jasno ukazati na to da li medijska scena ima bilo kakvu šansu za oporavak. Izbor će ukazati da li će pozitivni pomaci na RTV-u biti nastavljeni i da li će RTS uspeti bar malo da se iščupa iz orijaškog zagrljaja vlasti.