I to je moguće:  SLOBODAN DMITROVIĆ PRONAŠAO I VRATIO VLASNIKU 40.000 DINARA

I to je moguće: SLOBODAN DMITROVIĆ PRONAŠAO I VRATIO VLASNIKU 40.000 DINARA

SLOBODAN DMITROVIĆ PRONAŠAO I VRATIO VLASNIKU 40.000 DINARA
Opovo, 27. april 2015
Nedavni gest našeg sugrađanina Slobodana Dmitrovića vraća nam veru u ljude i pokazuje da poštenje nije baš potpuno nestalo u našem društvu. Naime, Slobodan Dmitrović je tokom  aprila našao novčanik sa 40.000 dinara i umesto da novac stavi u džep a novčanik baci, on je tražio i pronašao vlasnika i vratio novac.
Tog dana, takođe naša sugrađanka, Aleksandra Grčak, podigla je porodiljsku naknadu u banci, ali je prilikom ulaska u automobil sa svojom bebom, ispustila novčanik na parkingu u centru Opova (kod Imesa). Slobodan je nakon toga uparkirao svoje vozilo i primetio novčanik koji je i podigao sa zemlje.
– U novčaniku se nalazio novac ali ga nisam brojao. Pogledao sam dokumenta i onda se raspitao od prolaznika o kome je reč, rekao nam je Dmitrović, koji inače nije rođeni Opovčan pa najbolje ne poznaje meštane Opova. Slobodan je „izbeglica“ iz Hrvatske, preciznije iz Knina, odakle se nakon ratnih zbivanja devedesteh obreo u našem mestu.
DSC_0164
Porodica Grčak je Dmitroviću ponudila novčanu nagradu za njegov humani gest, koju je ovaj odbio.
– Moram da priznam da sam se veoma iznenadila što neko vraća novčanik sa ne baš malom svotom novca kada su u pitanju naši uslovi, rekla nam je vlasnica novčanika Aleksandra Grčak. Slobodan nam je svima dao lekciju iz poštenja i kada bi bilo više ovakvih ljudi sigurni da bi naše društvo bilo mnogo bolje, zaključuje Aleksandra.
S druge strane, kako saznajemo, Slobodanu su mnogi čestitali i podržali ga u njegovoj odluci da vrati novac, ali isto tako mnogi su mu otvoreno rekli da nije normalan i da je novac trebao da zadrži.
– Učinio sam svoju građansku dužnost i savest mi je mirna. Taj novac nije moj i ne pripada meni. Pred Bogom sam čist i verujte mi da sam zbog vraćanja novčanika i novca srećnija ja nego Aleksandra čiji je novac, poručio je Slobodan Dmitrović, čovek koji nam je ovih dana održao lekciju iz poštenja, etike i morala.

Centar Ministarstva odbrane Pančevo:  UVOĐENJE U VOJNU EVIDENCIJU U 2015. GODINI

Centar Ministarstva odbrane Pančevo: UVOĐENJE U VOJNU EVIDENCIJU U 2015. GODINI

UVOĐENJE U VOJNU EVIDENCIJU U 2015. GODINI

Opovo, 27. april 2015;
Ministarstvo odbrane uvodi u vojnu evidenciju mladiće rođene 1997. godine i starijih godišta, koji treba da se uvedu u vojnu evidenciju u kalendarskoj godini u kojoj su navršili 18 godina života.
Uvođenje u vojnu evidenciju obavlja se u centrima Ministarstva odbrane za lokalnu samoupravu, prema mestu prebivališta regruta, radnim danima od 9:00 do 14:00 časova.
Uvođenje u vojnu evidenciju je redovna praksa i zakonom propisana obaveza koja je ostala na snazi nakon donošenja Odluke Narodne skupštine Republike Srbije o obustavi obaveze služenja vojnog roka 15. decembra 2010. godine.
Regrut koji se uvodi u vojnu evidenciju na uvid treba da donese: ličnu kartu ili uverenje o državljanstvu Republike Srbije.
Regrut koji boravi u inostranstvu uvodi se u vojnu evidenciju u nadležnom diplomatsko – konzularnom predstavništvu Republike Srbije u toj zemlji.