FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 17. kolo:  DOBRA IGRA, DOBAR REZULTAT

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 17. kolo: DOBRA IGRA, DOBAR REZULTAT

DOBRA IGRA, DOBAR REZULTAT
Opovo, 26. april 2015;
Omladinac – Železničar 4:1 (3:0): Het trik Lukovića, tri gol asistencije Nenzića i evro gol Mosića, obeležili su meč između Omladinca i druge ekipe pančevačkog Železničara. Da ne budemo nepravedni, danas je cela ekipa igrala odlično, posebno vezni red gde su dominirali Cvetković, Nenezić, Ružić  i Luković.
DSC_0187

Mada klub iz Pančeva nastupa van konkurencije i sastavljen je uglavnom od omladinaca, u pitanju je ozbiljna ekipa koja je u dosadašnjem toku prvenstva izgubila samo tri utakmice i to dva puta upravo od Opovčana.
DSC_0186

I trener Šojić je imao problema oko sastava tima za današnju utakmicu pa su tako u startnoj postavi nastupala tri bonus igrača (u nastavku je ušao još jedan), dok su pozicije fudbalera bile poprilično izmešane i neuobičajene. Tako je Darko Marković utakmicu odigrao kao štoper, na desnom beku je igrao mladi Nikola Dimitrov, a u veznom redu smo gledali dosadašnjeg špica Marka Nenezića, kome ova pozicija očigledno dobro leži.
DSC_0185

Pančevci su utakmicu počeli otvoreno, stvorili u prvih dvadesetak minuta par polušansi, ali prave šanse i golove davali su domaćini. Već u 8. minutu Mosić sjajnim solo prodorom po levoj strani šalje idealnu loptu u šesnaesterac za Lukovića, kome nije bilo teško da savlada golmana Mitrovića. Na drugi gol se čekalo desetak minuta. Dimitrov oduzima loptu po desnoj strani na polovini Železničara, vraća povratnu do Marka Nenezića, koji šalje dubinsku loptu u šesnaesterac, a odlično postavljeni Željko Luković volejom po drugi put savladava nemoćnog Mitrovića.
Treći gol je plod pre svega velike greške odbrane Pančevaca što opet ne umanjuje doprinos opovačkih fudbalera. Golman Mitrović degažira loptu na polovinu gde Nenezić dobija vazdušni duel sa protivnikom i glavom prebacuje poslednju liniju Pančevaca, što koristi brzonogi Marko Mosić i izbija sam pre protivničkog golmana. I onda kada su svi očekivali dribling, Mosić kao iz topa sa petnaestak metara „zakucava“  loptu ispod prečke.
DSC_0184

Finiš prvog poluvremena pripao je gostima koji su u tom periodu stvorili nekoliko odličnih prilika ali je u dva navrata Stefan Čačija fenomenalno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Golman na koga u budućnosti treba ozbiljno računati.

I početak drugog poluvremena pripao je Pančevcima. U nastavku su krenuli mnogo agilnije što je urodilo plodom u 48. minutu. Loše postavljenu odbranu domaćih iskoristio je Janković kada je sa ivice šesnaesterca sjajnim udarcem savladao Čačiju. U narednih desetak minuta vodila se oštra borba po sredini terena ali su fudbaleri Omladinca polako preuzimali inicijativu. U 61. minutu, Ružić upošljava Nenezića, koji solo prodorom ulazi u šesnaesterac gde ga protivnički igrač ruši, a sudija pokazuje na belu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je željko Luković.

Nakon četvrtog gola, gosti su potpuno pali tako da su Opovčani do kraja utakmice imali inicijativu i stvorili više dobrih prilika. Ređale su se šanse Ružića, Mosića i dva puta Igora Latovljeva ali rezultat se do kraja nije promenio.

OMLADINAC: Čačija, Latovljev B, Dimitrov (Latovljev I), Jašović, Marković, Cvetković, Ružić, Ivić (Lalić 62′), Nenezić, Luković, Mosić

Rezultati 17. kola: Omladinac – Železničar 4:1; Tempo – Pobeda 1:0; Polet – Spartak 1911 1:1.

Sefkerin, 26. april 2015;
Tempo – Pobeda 1:0 (0:0): Namučili su se danas Sefkerinci sa gostima iz Samoša. Imali su inicijativu, stvorili niz dobrih prilika ali bez gola. Ipak, pravda je zadovoljena u samom finišu meča, tačnije u 88. minutu kada je iskusni Đoševski konačno zatresao mrežu golmana Pobede.
Akcija iz koje je postignut pogodak krenula je po levoj strani gde je odigran dupli pas, a zatim lopta centrirana u prostor na drugu stativu, odakle jedan od igrača Tempa vraća povratnu za Đoševskog koji konačno matira golmana iz Samoša.
Kao i u ranijim utakmicama, Sefkerinci igraju solidno ali im je realizacija na veoma niskom nivou zbog čega će trener Suba morati malo više da poradi sa svojim timom.
TEMPO: Šiđanin, Savić (Mladenović 46′), Kirhner, Petković, Vukov, Suba, Simeon, Đoševski, Paunović, Getejanac (Miškov 77′), Todorovski (Stamenković 46′).

TABELA:

Fudbal – Banatska zona 23. kolo:  SAKULJANI I DALJE BEZ BODOVA U GOSTIMA

Fudbal – Banatska zona 23. kolo: SAKULJANI I DALJE BEZ BODOVA U GOSTIMA

SAKULJANI I DALJE BEZ BODOVA U GOSTIMA
Pančevo 25. april / Sakule 26. april, 2015;
Nastavlja se serija poraza Sakuljana na gostovanjima. Realno, teško je bilo očekivati da se pobedi u Pančevu, tako da poraz ne predstavlja neko veliko iznenađenje. Prvoplasirani Železničar je opravdao ulogu favorita i ubedljivo trijumfovao rezultatom 3:0.

Pančevci su prvo poluvreme završili vođstvom od 1:0, da bi u nastavku meča iz penala povisili rezultat, a u finišu meča postavili konačnih 3:0.

BORAC: Lazović, Stošić (Trojanović), Mladenović, Carević, Milenković, Milankov, Đokić, Pavlović, Ćirić (Milić), Damnjanović, Stojanović.

Rezultati 23. kola: Borac (Starčevo) – Radnički (S) 1:1; Kozara – Jedinstvo (NB) 1:0; Budućnost – Vršac United 2:0; Železničar – Borac (Sakule) 3:0; OFK Kikinda – Radnički (K) 1:2; Proleter – Jedinstvo (BK) 2:0; Crvena Zvezda – Sloboda 1:1; Sloga – Mladost 3:1.

NOVA RADNA AKCIJA OPOVAČKIH LOVACA
Članovi Lovačkog društva „Fazan“ iz Opova iskoristili su nedeljno prepodne za još jednu radnu akciju. U pitanju je bilo postavljanje temelja za pomoćnu prostoriju u sklopu njihovog lovačkog doma.
Namena ovog pomoćnog objekta je magacinske prirode ali pre svega za smeštaj hladnjače. Naime, po novom Zakonu o lovstvu, lovačka udruženja moraju imati hladnjače gde će nakon lova skladištiti odstreljenu divljač sa kožom kako bi se tokom narednog dana uzimali uzorci i slali na analize.
DSC_0141 DSC_0150
Inače, radnoj akciji se odazvala većina članova društva. Ekipe su se smenjivale u određenim vremenskim intervalima, ko na mešalicu, ko na kolicima, a ko za lopatom, tako da su opovački lovci pokazali da su osim baratanja lovačkim karabinima vešti i sa građevinskim alatima. I po ustaljenom običaju, nakon radova druženje je nastavljeno kada su lovci lopate zamenili za viljuške i kašike uz zasluženi lovački gulaš, koji je pripremio, a ko drugi nego Ljubomir Josić – Lovac.
DSC_0142

Fudbal – Prva južnobanatska liga 22. kolo:  RADNIČKI UBEDLJIVO PORAŽEN U BELOJ CRKVI

Fudbal – Prva južnobanatska liga 22. kolo: RADNIČKI UBEDLJIVO PORAŽEN U BELOJ CRKVI

RADNIČKI UBEDLJIVO PORAŽEN U BELOJ CRKVI
Baranda, 26. april 2015;
BAK (Bela Crkva) – Radnički 4:0: Radnički je juče u Beloj Crkvi ubedljivo poražen od BAK-a rezultatom 4:0. Novim porazom Baranđani nastavljaju katastrofalnu seriju u prolećnom delu prvenstva. Sve ostale utakmice Prve južnobanatske lige igraju se danas, tako da  od meča Jedinstvo Stević – Partizan zavisi da li će Radnički zadržati šesto mesto ili pasti za jednu poziciju na tabeli.