Srpska napredna stranka:  DR ZORAN TASIĆ I DALJE NA ČELU OPOVAČKIH NAPREDNJAKA

Srpska napredna stranka: DR ZORAN TASIĆ I DALJE NA ČELU OPOVAČKIH NAPREDNJAKA

DR ZORAN TASIĆ I DALJE NA ČELU OPOVAČKIH NAPREDNJAKA
Opovo, 20. april 2015;
U velikoj sali Hotela „Stari Banat“ održana je druga Izborna skupština Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Opovo. Pored skupštinskih delegata na sednici su prisustvovali i brojni gosti iz Glavnog odbora stranke, Gradskog odbora Pančevo, pokrajinski poslanici Srpske napredne stranke, predsednik opštine mr Milorad Soldatović, kao i predstavnici lokalnih političkih stranaka – Partije ujedinjenih penzionera Srbije, Pokreta socijalista, Liste protiv korupcije i Grupe građana „Milorad Soldatović .
DSC_0284

Početak Izborne Skupštine vodili su aktuelni predsednik stranke dr Zoran Tasić zajedno sa najstarijim i najmlađim delegatom kada su izabrana radna tela Skupštine, nakon čega je predsedavanje sednicom preuzeo mr Dragan Ugrinov.
DSC_0276

Izveštaj o radu u proteklom periodu podneo je predsednik Opštinskog odbora Zoran Tasić, koji je inače bio i jedini kandidat za novog predsednika. Kao što se i očekivalo dr Zoran Tasić je jednoglasno izabran za predsednika Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Opovo. U svom ekspozeu nakon izborne procedure, Tasić  je izneo svoj program u kojem je istakao snagu i značaj Srpske napredne stranke i njenu ulogu u budućoj strategiji opštinske politike.
DSC_0286

Pozdravnim govorima prisutnima su se obratili visoki funkcioneri Srpske napredne stranke i predstavnici gostiju,a po završetku sednice usledio je prigodan koktel.
DSC_0293 DSC_0295

Tesla info kup: I OVE GODINE MEĐU NAJBOLJIMA

Beograd/Opovo 19.april
Kao i prošle godine OŠ Dositej Obradović Opovo će imati svoje predstavnike na republičkom takmičenju iz oblasti informatike i računarstva u Nišu 10.maja. Posle održanog regionalnog takmičenja koje je juče održano u prostorijama srednje PTT škole u Beogradu tim naše škole sastavljen od učenika VIII1, Marka Lazića i Zorana Tošića, predvođeni svojom profesorkom i razrednim starešinom Gordanom Gatarić, plasirao se među 10 najboljih u konkurenciji 42 tima i na taj način obezbedio plasman na republičko takmičenje.
Marko i Zoki Tosic
Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije i Elektrotehnička škola “Nikola Tesla” iz Niša su organizatori školskog, regionalnog i republičkog takmičenja učenika osnovnih škola iz informacionih tehnologija – Tesla Info Kup (TiK). Ovo takmičenje prvi put je održano 2011. godine kao revijalno, da bi od 2012. godine steklo republički rang.
tik

U 2014. godini takmičenje se organizuje u okviru projekta “Informaciono komunikacione tehnologije u službi takmičenja učenika osnovnih škola iz oblasti računarstva i informatike” sufinansiranog od strane Ministrastva spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija. Cilj takmičenja je popularizacija modernih informatičkih i komunikacionih tehnologija.
Našim predstavnicima želimo puno sreće u Nišu 10.maja

Fudbal – Banatska zona 22. kolo:  NOVA „PETARDA“ SAKULJANA

Fudbal – Banatska zona 22. kolo: NOVA „PETARDA“ SAKULJANA

NOVA „PETARDA“ SAKULJANA
Sakule, 19. april 2015;
Fudbaleri Borca nastavljaju da nerviraju svoje navijače. Kao da su u pitanju dva različita tima od kojih jedan razbija rivale na svom terenu dok drugi unapred nosi belu zastavu na gostovanjima. Verni prolećnoj tradiciji Sakuljani su prosto počistili OFK Kikindu i ispratili goste iz severnog Banata sa pet golova u mreži.

Goste je prvi načeo Marković nastavljajući svoju uspešnu prolećnu seriju. Na 2:0 povisio je Damnjanović svojim prvim golom nakon posta od tri utakmice. Gosti su u finišu zaradili i crveni karton tako da su ostatak meča igrali sa deset igrača. U drugom poluvremenu još tri gola. Prvo je Damnjanović savladao po drugi put golmana Kikinde, zatim se u listu strelaca svojim prvencom u Borcu upisao Stojanović, da bi tačku stavio Damnjanović svojim novim het trikom.

BORAC: Lazović, Hornung, Mladenović, Milenković, Milankov, Carević (Đokić), Ćirić (Milić), Pavlović, Stojanović, Marković, Damnjanović.

Rezultati 22. kola: Borac (Sakule) – OFK Kikinda 5:0; Radnički (S) – Mladost 2:2; Sloboda – Sloga 2:1; Jedinstvo (BK) – Crvena Zvezda 3:1; Radnički (K) – Proleter 1:0; Vršac United – Železničar 1:1; Jedinstvo (NB) – Budućnost 1:0; Borac (Starčevo) – Kozara 1:0.

Kraljevo, 19. april 2015:
Mladi košarkaš iz Opova Mihailo Stojanov proglašen je MVP igračem finalnog turnira pionirskog prvenstva Srbije održanog ovog vikenda u Kraljevu. Stojanov od ove sezone nastupa za subotički Spartak sa kojim je nedavno osvojio Pokrajinsko pionirsko prvenstvo gde je takođe proglašen za MVP igrača.
02

Stojanov i Spartak zaustavljeni su u polufinalnom meču koji su izgubili od beogradske Crvene Zvezde. Mada su u krajnjem plasmanu bili četvrti Mihailo je poneo laskavu titulu najboljeg igrača finalnog turnira. Stojanov je na finalnom turniru bio najbolji u dve kategorije – ukradenim loptama (26) i asistencijama (20), drugi u ofanzivnim skokovima (19), treći po broju postignutih poena (95) i četvrti po ukupnom broju skokova (48). Sve ovo pokazuje koliko je mladi Stojanov univerzalan košarkaš, a posebno je zanimljivo koliko ostvaruje skokova iako igra na poziciji beka plejmejkera.

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 16. kolo:  DVA LICA OMLADINCA, PONIŠTEN REGULARAN GOL OPOVČANIMA

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 16. kolo: DVA LICA OMLADINCA, PONIŠTEN REGULARAN GOL OPOVČANIMA

DVA LICA OMLADINCA, PONIŠTEN REGULARAN GOL OPOVČANIMA
Debeljača, 19. april 2015;
Spartak 1911 – Omladinac 3:1 (1:1): I pored poraza Omladinac se nije obrukao u Debeljači. Odlično prvo poluvreme ako izuzmemo kiks iz kojeg je primljen izjednačujući pogodak, korektnih prvih desetak minuta nastavka, a onda pad usled očigledno nedovoljne fizičke pripremljenosti ekipe.

Nadigrali su Opovčani u svim segmentima igre rivala u prvih 45 minuta, što je rezultiralo vođstvom u 30. minutu. Na centaršut sa desne strane odbrambeni igrač Spartaka samo prebacuje loptu koja dolazi do Ružića, a ovaj je hladnokrvno plasira u mrežu golmana domaćih. Nažalost, sedam minuta ranije sudija je istom igraču poništio regularan gol zbog navodnog ofsajda koji je samo on video.

Domaćin je do izjednačenja došao više srećom i sticajem okolnosti nego planiranom akcijom. Centaršut sa oko tridesetak metara dobio je čudan let, lopta je bukvalno propala ispod prečke i iznenadila do tada veoma sigurnog golmana Popovića.

Odigrali su Opovčani kvalitetno na početku drugog poluvremena ali što je utakmica više ulazila u finiš, to su fudbaleri Omladinca padali u tempu i koncentraciji. Domaćin je to iskoristio i pogocima u 75. i 85. minutu obezbedio pobedu od 3:1.

Opovčani su nastupili znatno oslabljeni bez kapitena Grčaka i Lukovića, međutim i pored toga ostavili su korektan utisak. Trener Nikola Šojić ističe da je to realnost ovog kluba jer se bez redovnog treniranja većeg dela igrača ne može postići više.

OMLADINAC: Popović P, Jocić, Marinković, Jašović, Popović A, Cvetković, Ružić (Markuc 60′), Marković (Nenezić 46′), Ivić (Lalić 46′), Mosić, Latovljev I.

Rezultati 16. kola: Spartak 1911 – Omladinac 3:1; Glogonj – Tempo 4:3; Pobeda – Polet 1:2; Unirea slobodna.