Biološko tretiranje larvi komaraca:  PRVO OVOSEZONSKO TRETIRANJE RANIJE ZBOG POVEĆANE VLAŽNOSTI

Biološko tretiranje larvi komaraca: PRVO OVOSEZONSKO TRETIRANJE RANIJE ZBOG POVEĆANE VLAŽNOSTI

Za ponedeljak 13.04.2015. godine u prepodnevnim satima najavljeno je prvo ovosezonsko tretiranje larvi komaraca, koje je kao i prethodnih godina finansirano od strane Pokrajinskog sekretarijata za urbanizam, graditeljstvo i zaštitu životne sredine i sprovodi se na celoj  teritoriji AP Vojvodine.

Na području naše opštine za tretman su odabrani lokaliteti uz Tamiš, kubici i rukavci koji predstavljaju idealna staništa za razmnožavanje komaraca. Tretman će biti izveden iz vazduha bezbednim ekološkim preparatom K-stop, neškodljivim za živi svet.

Nešto raniji termin tretiranja ove godine odabran je zbog povećane vlažnosti i viših temperatura upravo kao  pravo vreme za delovanje na larve kako bi se sprečilo njihovo dalje napredovanje i smanjio broj odraslih formi  komaraca.

Inspektor za zaštitu životne sredine

dr vet.med. Marina Mitrović

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 15. kolo:  POBEDA OMLADINCA UZ „BEZBROJ“ PROMAŠENIH PRILIKA

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 15. kolo: POBEDA OMLADINCA UZ „BEZBROJ“ PROMAŠENIH PRILIKA

POBEDA OMLADINCA UZ „BEZBROJ“ PROMAŠENIH PRILIKA
Omladinac – Pobeda 3:1 (2:0): Utakmicu između Omladinca i Pobede obeležila je potpuna dominacija Opovčana i neverovatan broj neiskorišćenih prilika domaćina. Meč bez velikih tenzija, gotovo prijateljski i bez puno posla za sudijsku trojku.

Omladinac je nastupio bez nekoliko standardnih prvotimaca, Predraga i Aleksandra Popovića, Miloša Cvetkovića, Ivana Ružića, Marka Nenezića, dok je Slobodan Filipović meč počeo na klupi. U sastavu su se našli braća Latovljev, Boris i Igor, na gol liniji je stajao Stefan Čačija, zatim Milan Jašović koji je odradio kaznu zbog crvenog kartona, a utakmicu je počeo  i mladi Danijel Ivić.
DSC_0151

Dominirali su fudbaleri Omladinca i opsedali gol gostiju stvarajući šansu za šansom, a što je rezultat bio samo 3:1 kriv je golman Pobede Joka Radoslav, koji je branio i kada su svi loptu već videli u mreži. Mogao je mladi Ivić u prvih dvadeset minuta da zabeleži het-trik ali je svaki put Joka izlazio kao pobednik. Svoj šut sa distance oporobao je Jocić ali njegov precizan udarac golman Pobede uspeva da „ukroti“.

Konačno, u 25. minutu nakon odlične akcije u kojoj Jocić sa šesnaesterca odlično upošljava po desnoj strani Igora Latovljeva, a ovaj vraća povratnu loptu za Ivića, koji iz četvrtog puta uspeva da savlada odličnog Joku. Do kraja poluvremena dobre prilike su imali Luković i Mosić, ali se mreža gostiju zatresla još samo u 41. minutu kada je na Lukovićev oštar centaršut po zemlji odlično reagovao Igor Latovljev i loptu petom poslao iza leđa golmana Pobede.
DSC_0150

U nastavku meča prava opsada gola gostiju ali Joka kao da je začarao svoju mrežu. I onda iz prvog ozbiljnog napada i prve prilike gosti iz jednog kontra napada preko Bursaća smanjuju rezultat na 2:1. Pokušavali su domaći iz svih pozicija da postignu treći gol. Luković se dva puta nalazi u dobroj prilici ali prvi put mu golman brani, a drugi put se lopti isprečila stativa. I Mosić dva puta šutira iz dobre pozicije ali Joka brani. Sa distance Grčak tri puta i Jocić jednom pokušavaju da iznenade golmana Pobede ali lopte šalju preko gola.
DSC_0142

U finišu utakmice umalo da dođe do izjednačenja. Fudbaleri Pobede uspevaju da izbore korner i prilikom centaršuta golman Čačija promašuje loptu koju je želeo da izboksuje ali na sreću šut koji je usledio od strane jednog napadača iz Samoša, odlazi preko gola. Svaku dilemu otklonio je dva minuta pre kraja ponovo mladi Ivić. Luković je napravio pravi slalom po desnoj strani i šesnaestercu Pobede, vratio povratnu loptu na nekih sedam metara gde se najbolje snašao Ivić i postavio konačan rezultat.
DSC_0134

OMLADINAC: Čačija, Marinković, Grčak, Latovljev B (Zina 74), Jašović, Jocić, Marković (Filipović 61′), Mosić, Luković, Ivić, Latovljev I.

Rezultati 15. kola: Tempo – Unirea 2:0; Omladinac – Pobeda 3:1; Polet – Glogonj 3:0; Spartak 1911 – slobodan.

7 Pobeda 13 2 1 10 14 49 -35 7

Fudbal – Banatska zona 20. kolo:  TRI BODA I POVRATAK NA TREĆU POZICIJU ZA BORAC

Fudbal – Banatska zona 20. kolo: TRI BODA I POVRATAK NA TREĆU POZICIJU ZA BORAC

TRI BODA I POVRATAK NA TREĆU POZICIJU ZA BORAC
Sakule, 12. april 2015;
Borac – Crvena Zvezda 1:0 (0:0): U neizvesnoj utakmici dva uglavnom podjednaka rivala uspeli su danas fudbaleri Borca da savladaju Crvenu Zvezdu iz Ruskog Sela i zamene pozicije na tabeli. Od početka prolećnog dela prvenstva Sakuljani su na svojevrsnoj klackalici gde iz kola u kolo padaju na petu, a zatim se vraćaju na treću poziciju.

Čvrsta utakmica dostojna dva kluba iz vrha zone u kojoj su se ipak bolje snašli domaćini. Imali su gosti dva „zicera“ ali je Lazović oba puta fenomenalno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Sakuljani su imali kolosalnu šansu u 60. minutu kada je sudija pokazao na belu tačku ali najbolji strelac lige Ivan Damnjanović nije bio precizan. Međutim, domaći su odmah zatim imali korner, koji je izveo Trojanović, Mladenović je prosledio loptu do Markovića, a ovaj svojim osmim golom u sezoni doneo vođstvo Borcu, što se ispostavilo i kao konačan rezultat.
30887

BORAC: Lazović, Stošić, Milenković, Mladenović, Pavlović, Carević, Đokić, Ćirić (Milankov), Trojanović (Stojanović), Damnjanović (Milić), Marković.

Rezultati 20. kola: Radnički (S) – Sloboda 4:0; Jedinstvo (BK) – Mladost (L) 3:1; Radnički (K) – Sloga 1:1; Borac (Sakule) – Crvena Zvezda 1:0; Vršac United – Proleter 0:0; Jedinstvo (NB) – OFK Kikinda 1:1; Borac (Starčevo) – Železničar 0:3; Kozara – Budućnost 0:1.

16 Sloga 20 5 5 10 28 42 -14 20

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad 15. kolo  JOŠ JEDNA DOBRA PARTIJA SEFKERINACA

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad 15. kolo JOŠ JEDNA DOBRA PARTIJA SEFKERINACA

JOŠ JEDNA DOBRA PARTIJA SEFKERINACA
Sefkerin, 12. april 2015;
Tempo – Unirea 2:0 (0:0): Što se prvenstvo bliži kraju Sefkerinci pružaju sve bolje partije. Rasterećeni borbe za plasman, uprava kluba i stručni štab postavili su kao primarni cilj stvaranje ekipe za narednu sezonu. Uprava kluba je veoma zadovoljna Dejanom Subom kako vodi ekipu i kako ističu, konačno su našli trenera na duže staze.
32745

Što se tiče same utakmice, Sefkerinci su bili bolji rival tokom većeg dela meča. Propustili su nekoliko izglednih prilika u prvom delu utakmice ali su sve nadoknadili u nastavku. Mrežu gostiju prvi je načeo Tomić u 51. minutu, da bi konačan rezultat postavio Paunović u finišu susreta (87. minut). I pored pobede Sefkerinci nisu zadovoljni današnjim deljenjem pravde sudije Trifunovića, koji je podelio domaćima nekoliko žutih kartona, a Getejancu čak dva u roku od dva minuta tako da su domaćini od 79. minuta igrali sa igračem manje. Prema oceni stručnog štaba Tempa, igrač utakmice je Nemanja Paunović.
32734

TEMPO: Šiđanin, Đoševski, Kirhner, Petković, Vukov, Suba (Savić 60′), Stamenković, Paunović, Simeon, Mladenović (Miškov 89′), Tomić (Getejanac 78′)

TABELA:

Fudbal – Prva južnobanatska liga 20 kolo:  NASTAVLJA SE POSRTANJE RADNIČKOG

Fudbal – Prva južnobanatska liga 20 kolo: NASTAVLJA SE POSRTANJE RADNIČKOG

NASTAVLJA SE POSRTANJE RADNIČKOG
Grebenac, 12. april 2015;
Vulturul – Radnički 1:0: Ni protiv poslednjeg na tabeli Radnički nije uspeo da na gostovanju ostvari pozitivan rezultat.  Tako se i nakon 20. kola nastavila „golgota“ baranđanskog kluba i pad na tabeli. Vrane su sada šeste na tabeli i još uvek ih čuva dobra zaliha iz jesenjeg dela ali se razlika polako topi.

Rezultati 20. kola: Polet – Mladost (V) 1:0; Sloga – Slavija 0:0; BAK – Budućnost 0:0; Vojvodina – Mladost (O) 2:0; Vulturul – Radnički 1:0; Jedinstvo Stević – Hajdučica 1:1; Partizan – Crvena Zvezda 3:5; Jugoslavija – Omladinac 1:0.