FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 14. kolo:  OPOVČANI OD GOTOVOG NAPRAVILI VERESIJU

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad 14. kolo: OPOVČANI OD GOTOVOG NAPRAVILI VERESIJU

OPOVČANI OD GOTOVOG NAPRAVILI VERESIJU
Opovo, 05. april 2015;
Omladinac – Spartak 1911 0:2 (0:2): Napravili su Opovčani od gotovog veresiju i tako sebi nepotrebno zakomplikovali nastavak prvenstva. Da li su mislima već bili u baražu ili su jednostavno sagoreli u prevelikoj želji, tek danas smo videli bledo izdanje Omladinca i zasluženo su poraženi od direktnog rivala iz Debeljače.

Utakmica je odigrana pred oko 250 gledalaca što je verovatno najveća poseta ove sezone. Na tribinama se našla i poveća grupa navijača iz Debeljače, koja je uzgred, svojim navijanjem u većem delu utakmice potpuno „nadjačala“ pozorišnu publiku iz Opova, pa je na momente više ličilo da se meč igra u Debeljači.
DSC_0011

Kao da su gosti iznenadili Opovčane koji su pomalo opušteno ušli u meč. Spartakovi fudbaleri su od prvog zvižduka sudije odigrali veoma agresivno na sredini terena, konstantno vršeći pritisak na poslednju liniju. Već u 5. minutu nakon kiksa poslednje linije, gde se jedan odbrambeni igrač Omladinca okliznuo, Spartak iz kontra napada golom Vladula dolazi u vođstvo.

U prvom narednom napadu domaći imaju šansu preko Lukovića, koji iskosa desno probija i oštro šutira ali golman Vasić brani i izbacuje loptu u korner. Čitavo prvo poluvreme Opovčani ne uspevaju da povežu svoje linije, posebno vezni red, tako da su se njihovi napadi uglavnom zasnivali na dubinskim loptama prema Lukoviću i Nenezića što su igrači poslednje linije Spartaka bez problema rešavali u svoju korist. Domaći su stvorili još jednu izglednu priliku u prvom delu utakmice, ali više plodom slučajnosti nego namerom. Luković je izveo slobodan udarac sa leve strane blizu aut linije, poslao loptu u peterac gde je skočio Nenezić ali promašio loptu, koja je iznenadila golmana Vasića, ipak nedovoljno da ne odreaguje i odbije loptu.
DSC_0030

Gosti su iskoristili i realizovali i drugu priliku koju su imali u prvom poluvremenu. Izveli su korner sa leve strane, Bosnić je neometan skočio i kako bi to fudbalskim žargonom rekli, poklonio se i poslao oštru loptu iznad glave iznenađenog golmana Popovića.

Na poluvremenu Šojić vrši prvu izmenu i umesto Markovića u igru ubacuje Mosića, tako da se Luković povlači više u vezni red. Odmah se osteila promena jer konačno fudbaleri Omladinca spuštaju loptu na zemlju i bivaju mnogo opasniji po gol protivnika. Luković, koji je danas bio najsvetlija tačka u bledom izdanju Omladinca, razigrava saigrače, vraća se odbranu, probija po desnoj strani, a u par momenata dobija aplauze publike nakon zaista majstorskih driblinga. Međutim, često njegove pasove u prostor saigrači ne prate na valjan način, tako da je sve uzalud. Najozbiljniju priliku u nastavku igre imao je Mosić, upravo na asistenciju Lukovića, ali je njegov udarac odbranio golman Spartaka koji se tom prilikom odlično postavio. Imali su Opovčani inicijativu tokom celog drugog poluvremena ali bez pravih šansi. U tom delu igre Spartak je priliku vrebao iz kontra napada, imao jednu šansu ali bez prave realizacije. Pokušao je Šojić sa novim izmenama. U igru su ušli mladi Ivić od kojeg se dosta očekivalo nakon odličnog izdanja u Uzdinu, a u finišu je zaigrao i Belčević, ali bez rezultata.
DSC_0033

Za povoljan rezultat danas je trebalo mnogo više od odličnog Lukovića. Vezni igrači su bili potpuno indisponirani, bez prave ideje i na sredini terena i u završnici. Kako je jedan navijač prokomentarisao, Omladincu bio danas jedino pomoglo da se nakon Lukovićevih prodora i asistencija, u šesnaestercu protivnika nalazila replika drugog Lukovića.

Kako god bilo, Omladinac je na prvoj poziciji proveo samo sedam dana. Ovim porazom prepustio je Spartaku bolju poziciju u trećem krugu koji se igra po Bergerovoj tablici (sistemu), kao i broju bodova koji se prenosi u baraž.

Omladinac: Popović P, Marinković, Popović A, Grčak, Ružić (Ivić), Filipović (Belčević), Jocić, Cvetković, Marković (Mosić), Luković, Nenezić.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 19. kolo:  NEUBEDLJIVOM IGROM BARANĐANI SAMO DO BODA

Fudbal – Prva južnobanatska liga 19. kolo: NEUBEDLJIVOM IGROM BARANĐANI SAMO DO BODA

NEUBEDLJIVOM IGROM BARANĐANI SAMO DO BODA
Baranda, 05. april 2015;
Radnički nikako da konsoliduje svoje redove i rezultate. U prolećnom delu sezone dva poraza i dva remija, uključujući danas odigranu utakmicu protiv ekipe Jedinstvo Stević.

Sa odloženim startom od deset minuta počela je utakmica između Radničkog i Jedinstva. U prvom delu meča kvalitetniji rival bila je ekipa gostiju. Agresivnijim pristupom nisu dopuštali igračima Radničkog da iznesu loptu na protivničku polovinu. Tim Radničkog nije bio u najjačem sastavu, te je i bilo za očekivati slabiju igru ekipe iz Barande.  Gosti su imali više loptu u svojim nogama, međutim nisu imali previše udaraca ka golu Trbojevića. Akciju vrednu pomena imali su igrači Jedinstva kada je na njihov centaršut, Baić klizećim startom pogodio prečku sopstvenog gola. Imali su fudbaleri Radničkog po koju priliku. Jedna od najboljih je bila u realizaciji Nemanje Lazina koji je loptu poslao daleko preko gola.

U drugom delu utakmice Baranđani kao da su se probudili. Krenuli su ofanzivnije i agresivnije ka golu Jedinstva. Tim iz Kačareva kao da je zbunila ova promena u stilu igranja ekipe domaćina. Iako su krenuli dosta odlučnije domaći nisu imali previše šuteva ka golu. U 65. minutu Nenad Rošulj se sjajno probio po levoj strani i uputio upotrebljiv centaršut koji je iskoristio mladi Nemanja Lazin. On se našao sam na drugoj stativi i preciznim udarcem glavom savladao je golmana gostiju Milića. Do kraja utakmice Radnički se opet našao u podrađenom položaju. Vratili su se na svoju igru fudbaleri iz Kačareva, svesni da mogu bar do boda. Baranđani su odolevali naletima gostiju sve do poslednjih minuta meča. Po desnoj strani odvijala se duga akcija gostiju. Usledio je centaršut koji je iskoristio visoki rezervista Miloš Vlajin. Još jedan gol glavom, međutim ovog puta je bio savladan Trbojević.

Na kraju remi. Ovim rezultatom definitivno su zadovoljniji domaći fudbaleri. Bili su u podređenom položaju tokom većeg dela meča. Igra Radničkog, i pored postignutog gola, nije bila zadovoljavajuća. Od kako je počeo prolećni deo sezone Radnički je ubrao svega dva boda.

Radnički: Trbojević, Jovanov (Hristov 78’), Ilić, Baić, Simić, Lazin, Šušnjar, Dodić, Rošulj P, (Jovičin 46’), Rošulj N, Svilarević.

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad 14. kolo:  SEFKERINCI SIGURNO DO POBEDE

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad 14. kolo: SEFKERINCI SIGURNO DO POBEDE

SEFKERINCI SIGURNO DO POBEDE
Sefkerin, 05. april 2015;

Tempo – Unirea 1:0 (1:0). Bolji tokom celog meča, Sefkerinci su minimalnim rezultatom zabeležili prvu prolećnu pobedu. Gol je postignut u 18. minutu nakon lepe akcije kada je na asistenciju Mladenovića, Tomić postigao svoj peti gol u ovoj sezoni.

Prema prikazanoj igri i ostvarenim prilikama zaslužili su Sefkerinci mnogo ubedljiviju pobedu, međutim izgleda da strelci nisu bili previše raspoloženi ili skoncentrisani. Kako god bilo, Tempo je na svoj bodovni saldo stavio još tri boda. Prema oceni stručnog štaba Tempa, igrač utakmice je Vladimir Vukov.

Tempo: Šiđanin, Milošević, Kirhner, Petković, Vukov, Suba, Simeon, Đoševski, Paunović, Mladenović Tomić (Getejanac 76′).

Atletika – Prvenstvo Vojvodine u krosu:  EKIPNO ZLATO MUŠKARACA I PET MEDALJA POJEDINAČNO

Atletika – Prvenstvo Vojvodine u krosu: EKIPNO ZLATO MUŠKARACA I PET MEDALJA POJEDINAČNO

EKIPNO ZLATO MUŠKARACA I PET MEDALJA POJEDINAČNO
Srbobran, 04. april 2015;
Na Prvenstvu Vojvodine u krosu održanom u Srbobranu, atletičari Spartaka po šesnaesti put postali su ekipni prvaci Vojvodine. Dobri rezultati ostvareni su i u pojedinačnoj konkurenciji sa dve zlatne, jednom srebrnom i dve bronzane medalje.
03

Tamara Radin je bila srebrna u konkurenciji mlađih pionirki na 1000 metara. Bronzane medalje osvojili su Veljko Hajduk i Ivan Dobričanin. Hajduk je u trci starijih pionira na 2000 metara napravio veliko iznaneđenje, istrčavši trku jako hrabro, što se na kraju isplatilo, dok je Dobričaniin bronzano odličje osvojio u trci mlađih juniora na 3000 metara.
02

Kao “šlag na torti” usledile su trke starijih juniora i seniora na 5000 metara, gde su Mihajlo Vanović (junior) i Nemanja Stojanović (senior) osvojili zlatne medalje. Mihajlo je od početka krenuo jakim tempom i rutinski završio na prvoj poziciji. S druge strane, Nemanja je trku počeo rezervisanije, u toku trke je bio među vodećima, da bi na 700 metara pred ciljem Nemanja pojačao tempo i trku završio bez problema na prvom mestu.
01

Ostali rezultati: Luka Rajšić (4 mesto), Milan Stojanov (4), Marko Hajduk (5), Boris Bratić (5), Uroš Urošević (5), Dalibor Vlajnić (6), Mladen Banovac (7), Luka Stojanović (8), Đorđe Budimirov (11), Nevena Stojanović (15).

Fudbal – Banatska zona 19. kolo:  SAKULJANI BEZ BODAVA IZ PLANDIŠTA

Fudbal – Banatska zona 19. kolo: SAKULJANI BEZ BODAVA IZ PLANDIŠTA

SAKULJANI BEZ BODAVA IZ PLANDIŠTA
Sakule, 05. april 2015;

Sloga – Borac 3:2 (1:2): Šta reći osim da su fudbaleri Borca baš dobro razočarali svoje navijače. Nakon vođstva od 2:0, dopustili su sebi luksuz da izgube od „fenjeraša“ Banatske zone.

Bitna utakmica za obe ekipe. Borac da konačno uzme bodove na strani i nastavi trku za najviši plasman, Slogi slamka spasa u nadi za opstanak u zoni. Bez obzira što se utakmica igrala u Plandištu, više smo očekivali od Borca, posebno kada uzmemo u obzir činjenicu da su odlično otvorili utakmicu, poveli sa dva gola razlike, a onda sve to u finišu prvog i početkom drugog poluvremena prokockali.

Golovima Markovića i Ćirića, Sakuljani su u prvih pola sata igre stekli značajnu prednost. Domaći smanjuju rezultat pred kraj poluvremena, a onda u narednih dvadeset minuta nastavka igre i potpuno preokreću rezultat. Do kraja utakmice bilo je prilika na obe strane ali rezultat se više nije menjao.

Ovim porazom Sakuljani su sa treće pozicije pali na petu, a da li će tu i ostati zavisi od meča Crvena Zvezda – Vršac United, koji se igra u nedelju. Ako se ovaj susret završi nerešenim rezultatom, Borac će ostati na petom mestu, međutim u slučaju pobede bilo kojeg od ova dva tima, Sakuljani se spuštaju za još jednu poziciju.

Borac: Lazović, Milenković (Mrđa), Stošić, Hornung, Mladenović, Đokić, Pavlović, Ćirić (Stojanović), Trojanović, Marković, Damnjanović.

1. kolo: Sloga – Borac (Sakule) 3:2; Budućnost – Radnički (S) 2:0; OFK Kikinda – Borac (Starčevo) 2:0; Proleter – Jedinstvo (NB) 0:4; Mladost – Radnički (K) 2:0; Sloboda – Jedinstvo (BK) 3:0; Železničar – Kozara (nedelja); Crvena Zvezda – Vršac United (nedelja)