FK Radnički statistika:  BARANĐANI I DALJE VELIKA ENIGMA

FK Radnički statistika: BARANĐANI I DALJE VELIKA ENIGMA

BARANĐANI I DALJE VELIKA ENIGMA
Baranda, 14. decembar 2014;
Podela drugog i trećeg mesta na polusezoni za Radnički istovremeno predstavlja i uspeh ali i neuspeh. Visok plasman na tabeli sigurno predstavlja uspeh, međutim ako u obzir uzmemo potencijale ovogodišnjeg tima iz Barande, 29 osvojenih bodova je premalo.
Teško je racionalno analizirati igru i rezultate baranđanske ekipe. Radnički odavno nije imao sastav ovakvog kvaliteta. Baranđani su ove sezone formirali ubitačan napad, konačno dobili fenomenalnog golmana koji je davao sigurnost odbrambenoj liniji, što se odrazilo i na njihovu igru u kojoj smo veći deo prvenstva uživali. Igrali su otvoreno, napadački i pre svega efikasno. Međutim, između serija dobrih rezultata, fudbaleri Radničkog su imali periode neshvatljivih padova. Ako su se na samom početku sezone loši rezultati u gostima objašnjavali kasnim početkom priprema i periodom adaptacije novih i onih mlađih igrača, onda onih par katastrofalnih kikseva, posebno u finišu nemaju razumno rešenje ili je ono ipak van fudbalskih voda.
05

Radnički je tokom jesenje polusezone odigrao 19 zvaničnih mečeva, od toga 15 prvenstvenih i 4 kup utakmice sa skorom od 12 pobeda, 2 remija i 5 poraza. Najubedljiviju pobedu ostvarili su u meču finala međuopštinskog kupa kada su u Barandi pobedili Slaviju (Kovačica) 6:1. Pored ove utakmice Baranđani su zabeležili još dve ubedljive pobede (5:0) protiv Vulturula (Grebenac) i Poleta (Izbište).
04

Za Radnički je ove jeseni nastupilo 20 fudbalera. Maksimalan broj nastupa zabeležili su samo Aleksandar Šušnjar i Dušan Dobrić. Na tih 19 mečeva Dobrić je dva puta zamenjen, dok je Šušnjar pored dve zamene jednom ušao i sa klupe. Svih 90 minuta na svojim nastupima imali su Dragan Trbojević (15 utakmica), Damjan Vidić (17), Miloš Mačužić (17) i Nemanja Karović (12), a Milan Dodić (17) i Branislav Cukić (18) po jednom su igru napuštali zbog crvenog kartona. Najčešće zamenjivani igrači bili su Vladimir Radojev (8), Nemanja Vučetić (6) i Nenad Rošulj (5), dok su sa klupe najčešće ulazili Dragomir Šušnjar (12), Marko Hristov (10), Srđan Jovičin (5), Nikola Svilarević (5) i Branislav Milovanov (4).
03

Strelci Radničkog su 39 puta tresli mreže protivnika (plus jedan autogol), što predstavlja 2,1 gol po utakmici. Posebno su bili raspoloženi napadači koji su postigli 30 golova (75% ukupno postignutih pogodaka ekipe), vezni 7 i odbrambeni igrači 2 gola. Sa 15 golova Dobrić je vodeći strelac naše opštine, a odličnu efikasnost iskazao je i Branislav Cukić sa 8 pogodaka i ova dva igrača zabeležila su i po jedan het-trik. Na ekipnoj listi strelaca nalaze se još Marko Hristov (3), Miloš Mačužić (3), Nemanja Vučetić (2), Aleksandar Šušnjar (2), Dragomir Šušnjar (2), Branislav Milovanov (1), Nenad Simić (1), Nenad Rošulj (1) i Damjan Vidić (1).
02

Da nije bilo dva neshavtljiva kiksa protiv autsajdera u finišu polusezone Baranđani bi imali stopostotni učinak na domaćem terenu.  Fudbaleri Radničkog su u Barandi ostvarili 8 pobeda i po jedan već pomenuti remi i poraz uz odličnu gol razliku 28:6. Na strani Baranđani su igrali promenljivo i zabeležili skor od 4 pobede, 1 remi i 4 poraza, sa gol razlikom 12:17.
01

I Baranđanima više leži drugo poluvreme kada postižu više, a primaju manje golova. Gol razlika u prvom poluvremenu je 17:13, a u drugom 23:10. Radnički je sedam puta vodio na poluvremenu i svaki put utakmicu završavao trijumfom. Šest puta su na poluvreme odlazili sa nerešenim rezultatom (četiri puta 0:0 i dva puta 1:1) i četiri puta utakmicu završavali kao pobednici, a po jednom gubili i igrali remi. Obrnuto se događalo kada bi u nastavak meča ulazili sa minusom. Od šest utakmica, četiri puta su izgubili meč, jednom uspeli da izjednače i samo jednom preokrenuli rezultat (kup utakmica na penale).

Na svakoj utakmici gde su prvi dali gol Baranđani su i pobedili (11). S druge strane, Baranđani uglavnom gube kada prvi prime gol (5). Samo dva puta su uspeli da se vrate u utakmicu i jednom završe meč nerešeno, a jednom i da preokrenu i pobede (kup utakmica na penale).

Statistički, poslednja linija Radničkog ove polusezone je odigrala veoma dobro. Primili su 23 gola što je 1,21 po utakmici. Samo šest golova u Barandi ali 17 u gostima, što svakako nije dobro. Golman Dragan Trbojević primio je 17 golova (1,13 po meču) i drži rekord jer u kontinuitetu nije savladan 454 minuta. Kuriozitet predstavlja podatak da na dva meča Radnički nije imao golmana pa su između stativa stajali fudbaleri i to po jednom Nenad Simić i Marko Hristov.

Najkonstatniju formu prikazali su pre svih Dragan Trbojević, Dušan Dobrić i Branislav Cukić, a zatim i Milan Dodić, Miloš Mačužić, Nemanja Karović i Aleksandar Šušnjar.

RADNIČKI: Dragan Trbojević (15 utakmica), Nikola Lazin (1), Đinović (1), Aleksandar Šušnjar (19), Vladimir Radojev (16), Damjan Vidić, (17), Nikola Svilarević (12), Nenad Rošulj (12), Dragomir Šušnjar (16), Darko Arsić (6), Nemanja Vučetić (15), Milan Dodić (17), Srđan Jovičin (12), Nenad Simić (10), Dušan Dobrić (19), Miloš Mačužić (17), Branislav Cukić (18), Marko Hristov (14), Branislav Milovanov (4), Nemanja Karović (12).

Studijsko putovanje u Sloveniju:  PRETPRISTUPNI FONDOVI EVROPSKE UNIJE

Studijsko putovanje u Sloveniju: PRETPRISTUPNI FONDOVI EVROPSKE UNIJE

PRETPRISTUPNI FONDOVI EVROPSKE UNIJE
Opovo, 14. decembar 2014;
Pod pokroviteljstvom Regionalne agencije za razvoj „Posavje“, u organizaciji Regionalnog centra za društveno – ekonomski razvoj „Banat“, u sklopu banatske delegacije na studijskom putovanju u Sloveniji našu lokalnu samoupravu predstavljao je predsednik opštine mr Milorad Soldatović.
midola slovenija

Od 10. do 12. decembra, domaćin srpskoj delegaciji iz Banata bila je slovenačka opština Brežice. Primarni cilj ovog studijskog putovanja na kojem su učestvovali predstavnici turističkih organizacija i lokalnih samouprava je prenošenje slovenačkih iskustava rada u pripremi za pretpristupne fondove Evropske Unije, koji će naredne godine biti otvoreni i prema Srbiji.

U povratku srpska delegacija je iskoristila priliku i posetila prestonicu Hrvatske Zagreb.