Projekat iz oblasti elektronskih komunikacija:  VIDEO NADZOR NA CENTRALNOJ RASKRSNICI U OPOVU

Projekat iz oblasti elektronskih komunikacija: VIDEO NADZOR NA CENTRALNOJ RASKRSNICI U OPOVU

Na osnovu javnog konkursa za dodelu bespovratnih sredstava lokalnim samoupravama za sufinansiranje projekata iz oblasti elektronskih komunikacija i informacionog društva, početkom decembra predsednik opštine mr Milorad Soldatović i pokrajinski sekretar za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova Miroslav Vasin, potpisali su Ugovor o korišćenju bespovratnih sredstava.

Projekat kojim je Opština Opovo konkurisala i dobila sredstva odnosi se na uspostavljanje sistema video nadzora na raskrsnicama ulica Borisa Kidriča i Ribarske radi poboljšanja bezbednosti saobraćaja i građana. Visina odobrenih sredstava je 825.000 dinara, a rok za realizaciju projekta je šest meseci od dana prenosa sredstava.

FK Borac statistika:  ODLIČNA JESEN I DOBRA STARTNA POZICIJA ZA PROLEĆE

FK Borac statistika: ODLIČNA JESEN I DOBRA STARTNA POZICIJA ZA PROLEĆE

ODLIČNA JESEN I DOBRA STARTNA POZICIJA ZA PROLEĆE
Sakule, 07. decembar 2014;
Četvrtim mestom u jesenjoj polusezoni  u okviru lige Banatska zona, fudbaleri Borca pišu istoriju sakulskog fudbala, jer je za sada to najbolje rangirana pozicija ovog kluba.

Sakuljani su ove polusezone odigrali 16 utakmica i to 15 prvenstvenih i jedan kup meč. Zabeležili su sedam pobeda, dva remija i sedam poraza (računajući i kup). Najubedljiviju pobedu ostvarili su u susretu sa Slogom iz Novih Kozaraca (4. kolo), koju su pobedili rezultatom 4:0. Najteži poraz nanela im je Crvena Zvezda u Ruskom Selu (5. kolo) gde su izgubili sa 3:0. Meč sa najviše golova odigrali su sa Jedinstvom iz Novog Bečeja (12. kolo) kada su na svom terenu izgubili rezultatom 2:3. Kuriozitet predstavlja podatak da su Sakuljani pobedili sve tri ekipe (Kozara, Železničar i Mladost) koje se nalaze ispred njih na tabeli.
01

Za Borac je ove jeseni nastupio 21 fudbaler. Ni jedan igrač nije odigrao maksimalan broj utakmica. Pavlović i Luković su upisali 15 nastupa, a Damnjanović, Lazović, Mladenović i Hornung po 14. Maksimalnih 90 minuta na svakom nastupu imali su Lazović, Mladenović i Hornung. Trener Stojčić je najčešće menjao Vukosavljeva (6), dok su sa klupe najčešće ulazili Kodić (8) i Milankov (6).
02

Sakuljani su ove polusezone 25 puta pogađali protivničke mreže i to je učinilo samo sedam igrača. Najefikasniji je bio Ivan Damnjanović sa 12 pogodaka, a zatim slede Aleksandar Marković (4), Željko Luković (3), Marjan Hornung (3), Milan Milankov (1), Žarko Đokić (1) i Dejan Pavlović (1). Napadači su postigli 19 pogodaka (76%), dok su vezni i odbrambeni igrači dali po tri gola.

Borac ima dva potpuno različita lica kao domaćin i kao gost. Skor u Sakulama je šest pobeda i jedan poraz sa gol razlikom 19:5, dok su kao gosti šest utakmica izgubili, odigrali dva remija i samo jedan meč pobedili uz gol razliku 6:16.
03

Sakuljanima bolje leži drugo poluvreme. Gol razlika prvih poluvremena je 9:8, Borac je četiri puta prvi deo meča završavao u minusu, šest puta nerešeno (pet puta 0:0), a samo tri puta su na odmor odlazili sa prednošću i to uvek ubedljivom (2:0; 3:1; 3:0). Efiksnost sakulskih strelaca znatno je bolja u drugom poluvremenu o čemu svedoči i gol razlika 16:13. Po pravilu Sakuljani ne gube kada prvi postignu gol. Sedam puta su prvi dali gol, šest puta pobedili i jednom odigrali nerešeno. Međutim, isto tako utakmicu gube kada prvi prime gol i samo su jednom uspeli da  naprave preokret i pobede.
04

Za razliku od napadača, odbrana Borca je mnogo čvršća u prvom delu meča, dok im u nastavku koncentracija pada, posebno u gostima. Odbrana Borca je u prvom poluvremenu samo dva puta kapitulirala na domaćem terenu i šest puta u gostima. Međutim, u drugom delu protivnici su im dali 13 golova (3 u Sakulama i 10 u gostima).

Prema onom što su pokazali najkonstantniju formu pokazali su Lazović, Carević, Pavlović i Damnjanović.

BORAC: Miloš Lazović (14 utakmica), Miodrag Kozlovački (2), Miloš Cvetković (11), Ivica Vukosavljev (13), Marijan Hornung (14), Dragan Mladenović (14), Dragan Baić (6), Miroslav Bojković (7), Dragan Milić (11), Dušan Carević (10), Vojislav Đurić (12), Milan Milankov (10), Žarko Đokić (13), Milan Ćirić (12), Dejan Pavlović (15), Željko Luković (15), Ivan Damnjanović (14), Aleksandar Marković (13), Željko Kodić (12), Stanislav Toma (2) i Ivan Mirkov (1).