Fudbal – Banatska zona 2. kolo: SAKULJANI OVERILI PRVU POBEDU U PRVENSTVU

SAKULJANI OVERILI PRVU POBEDU U PRVENSTVU

Pančevo, 24. avgust 2014;

Nakon neuspeha u prvom kolu na gostovanju u Banatskom Karađorđevu, fudbaleri Borca danas su uknjižili prva tri boda u aktuelnom prvenstvu Banatske zone. Sakuljani su kao domaćini igrali na Gradskom stadionu u Pančevu gde su trijumfovali nad ekipom Slobode iz novih Kozaraca rezultatom 3:0. Dvostruki strelac na utakmici bio je Aleksandar Marković.

16 Vršac United 2 0 0 2 0 4 -4 0

Fudbal – Prva južnobanatska liga 2. kolo: MINIMALNIM REZULTATOM RADNIČKI IZGUBIO U PAVLIŠU

MINIMALNIM REZULTATOM RADNIČKI IZGUBIO U PAVLIŠU

Pavliš / Baranda, 24. avgust 2014;

Pobedničkoj seriji Baranđana tokom meseca avgusta došao je kraj. Nažalost, fudbaleri Radničkog nisu uspeli da ponove dobar rezultat iz prošlog kola i sa gostovanja u Pavlišu vraćaju se sa minimalnim porazom od 1:0.

Opovo, 24. avgust 2014;
Omladinac i Spartak su po mnogima dva najozbiljnija kandidata koja će uz Unireu voditi borbu za prvo mestu Druge južnobanatske lige. Upravo smo takvu utakmicu i gledali u kojoj se vodila borbena i bespoštedna „bitka“ na sredini terena, na momente i pregruba, ali utisak je da ni jedan trener ova dva kluba nije potpuno „otvorio karte“.
DSC_0019

U prvom poluvremenu nismo videli puno šansi, ekipe su se više ispitivale, a do jedinog gola je došlo nakon izvanredne asistencije Jocića koji je odlično uposlio Nenezića nad kojim je skrivljen jedanaesterac. Siguran sa bele tačke bio je Grčak.

U nastavku igre prisustvovali smo otvorenijoj igri sa mnogo više prodora i udaraca upućenih prema golu. Gosti su izvanredno izvodili kornere ali je golman Čačija bio na visini zadatka. Spartakovi fudbaleri su uputili i više udaraca sa distance ali uglavnom preko gola. S druge strane Opovčani su imali nekoliko dobrih prilika a najzrelije preko Filipovića i Stokića. Međutim, u samom finišu, sudija je još jednom pokazao na belu tačku ali ovog puta za Spartak, tako da su gosti 5. minuta pre kraja izjednačili rezultat.
DSC_0007 Omladinac je danas nastupio bez standardnih prvotimaca Kotlajića i Mosića. Jašović kao i uvek besprekoran, Grčak se nakon povrede polako vraća u formu, Filipović i Jocić standardni, mada je ovaj drugi na trenutke bio „prenervozan“. Dobru partiju je pružio i Marković, koji je par puta izvanredno reagovao oko šesnaesterca i po desnoj strani,dok je Igor Latovljev pokazao da kad hoće može odlično i da asistira. Stojić kao i uvek fajterski po celom terenu kao da ima snage za dve utakmice, kao i veteran Andrejić, koji kao da prkosi godinama i pruža primer mlađim igračima. Novajlija Nenezić je i danas pokazao da je reč o izvrsnom napadaču sa odličnom tehnikom i brzinom. Drugi novajlija Popović nije imao toliko prilika da se iskaže ali je nakon nekoliko njegovih dubinskih lopti očigledno reč o dobrom fudbaleru kojem nedostaje pripremni period i upoznavanje sa saigračima.

Omladinac: Čačija, Jašović, Stojić, Jocić, Marinković (Latovljev B), Grčak, Jovanov (Stokić), Andrejić (Popović), Ivić (Latovljev I), Filipović, Nenezić (Marković).

Košarka Opovo 99: PORAZ U ULJMI, DUPLI PROGRAM U PONEDELJAK

PORAZ U ULJMI, DUPLI PROGRAM U PONEDELJAK
U svojoj prvoj utakmici u nastavku sezone košarkaši Opova ubedljivo su izgubili u Uljmi od domaće ekipe Mladosti rezultatom 94:65 (31:13; 10:15; 26:17; 27:20). Opovčani su nastupili u sastavu: Ćirović 9, Josić 4, Čolo 8, Truculj 7, Mojsa 2, Stojanov 12 (2), Nikolić 5, Nestorov 3, Ristić 11, Konstantinov 2, Radojević 2.
Naredne sedmice Opovčane očekuju čak tri utakmice. Dva redovna kola (sreda – subota) i zaostala utakmica iz prvog dela sezone. Već u ponedeljak (25. avgust) imaćemo prilike da gledamo dupli program. U zaostalim utakmicama 12. kola, prvo će u 16:00h nastupiti pioniri Opova i Mladosti iz Omoljice, a nakon njih u 18:00 i seniori ovih ekipa. Eventualnom pobedom, pioniri Opova bi preuzeli prvu poziciju na tabeli.
Dva dana kasnije (27. avgust), Opovčani će ugostiti ekipu Presinga iz Kovačice. Termin ove utakmice je 18:00h.