Fudbal: BORAC, RADNIČKI, OMLADINAC…

BORAC, RADNIČKI, OMLADINAC…
Opovo, 18. avgust 2014;
Start aktuelnog fudbalskog prvenstva obeležio je polovičan uspeh naših klubova. Borac je izgubio na gostovanju, dok je Radnički bio ubedljiv u Barandi. Različite situacije, snaga protivnika, početak prvenstva nakon priprema, renovirani timovi i uigravanje, sve su to objektivni razlozi koji su uticali na rezultate prvog kola.
DSC_0051

Sakuljani su solidno igrali u Banatskom Karađorđevu, u sportskom žargonu rečeno na „vrućem terenu“ gde je domaće Jedinstvo tokom prošle sezone izgubilo samo jedan meč i to protiv prvaka lige. Fudbaleri Borca su u drugom poluvremenu bili mnogo agilniji pokušavajući da nadoknade zaostatak od jednog gola. Damjanović je imao prečku i još nekoliko dobrih udaraca ka golmanu Jedinstva, ali je utakmicu rešila katastrofalna greška štopera Mladenovića kada je prilikom vraćanja lopte glavom golmanu pogrešio, što su iskoristili napadači domaćih i po drugi put zatresli mrežu Sakuljana. Trener Stojčić nije razočaran izdanjem svog tima ali smatra da njegovi puleni mogu mnogo bolje i da će to pokazati već na sledećoj utakmici.

S druge strane, Radnički je juče u Barandi najavio da bi i ove sezone mogao da igra važnu ulogu u aktuelnom prvenstvu, mada je ipak prerano davati bilo kakve procene. Baranđani imaju izuzetno mlad tim čiji je prosek oko 22,5 godina. Odlična pojačanja koja su stigla u vidu nekoliko mladih fudbalera (i povratnika) iz Palilulca kao i iskusnog golmana Trbojevića, zatim igrači iz prošlogodišnjeg sastava i dva bitna veterana Rošulja i Šušnjara, čine u ovom trenutku odličnu osnovu za baranđanski klub.
DSC_0024

U jučerašnjoj utakmici videli smo Radnički čiji su fudbalerii držali ujednačen tempo tokom cele utalmice, dobru fizičku pripremljenost (zahvaljujući kojoj je i slomljen otpor protivnika) i izvrsne brzinske karakteristike nekolicine igrača.

I pored pobede trener Miljković nije u potpunosti zadovoljan. Cilj je postignut, osvojena su tri boda ali se po Miljkoviću na igri mora još raditi.

– Potrebno nam je odigramo još nekoliko utakmica kako bi se stari i novi igrači bolje upoznali i potpuno uklopili, smatra Miljković. Hajdučica je ekipa koja se ove godine plasirala u Prvu južnobanatsku ligu i ne želeći da ih potcenjujem, ipak pravu snagu našeg tima videćemo protiv nekih jačih timova i na gostovanjima.

Opovački Omladinac je odigrao još jedan pripremni meč u sklopu svojih priprema. Opovčani su kao domaćini bili bolji od ekipe Besnog Foka koju su pobedli retultatom 2:0 (1:0). Prvi gol sa bele tačke postigao je Grčak, a konačan rezultat postavio je Mosić u drugom poluvremenu.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 1. kolo: DOBAR FUDBAL U BARANDI

DOBAR FUDBAL U BARANDI
Baranda, 17. avgust 2014;
Radnički (Baranda) – Hajdučica 3:0 (1:0). Posle sjajnih partija u pripremnom periodu ekipa izabranika trenera Saše Miljković odigrala je dobro  prvi pravi izazov protiv novajlije iz Druge južnobanatske lige – istok. Da su u sjajnoj formi pokazali su i ovog puta, posle pripremnih utakmica bez poraza, pobeda protiv opovačkog Omladinca u kupu usledila je i sjajna utakmica na startu sezone.
DSC_0008

Tim Radničkog bolje je ušao u meč sjajno kondicionalno pripremljen. Ekipa nešto slična prošlogodišnjoj samo što se tiče spoja mladosti i iskustva, igrački kadar može se reći totalno promenjen. Dosta mladih igrača došli su iz Palilulca i vidi se kako se razumeju na terenu.  Dobra razmena pasova, dobra igra u svim linijama tima i pre svega ekipa deluje kao mehanizam koji sjajno funkcioniše. Ruku na srce bilo je par kikseva međutim siguran na golu je bio golman, takođe novajlija, Dragan Trbojević koji je jedan od glavnih zaslužnih što je mreža baranđanske ekipe ostala netaknuta. Igrao se otvoren fudbal od samog početka. Činjenica je kako je ekipa iz Barande bila dosta agresivnija i više je držala loptu u svom posedu.
DSC_0031

Opsada gola protivnika isplatila se u 27. minutu kada je posle sjajnog prodora po desnoj strani i pokušaja centaršuta Rošulja lopta pogodila u ruku jednog odbrandbenog igrača Hajdučice. Siguran sa bele tačke bio je Miloš Mačužić, koji je doneo svojoj novoj ekipi pogodak. Posle ovog gola ekipa Radničkog je igrala još agresivnije. Pokušavali su sa svih strana dok su igrači gostiju pokušavali s vremena na vreme da ugrozi gol Radničkog.To im je umalo uspelo posle greške igrača Radničkog na sredini terena, međutim isprečila im se prečka. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0.
DSC_0034

U nastaku meča igralo se u gotovo istom tempu i istom scenariju. Ekipa Radičkog kombinacijama i akcijama u pokušajima da ugrozi gol gostiju, dok gosti pokušavaju iz kontranapada da poravnaju rezultat. Vredno pomena je i to što posle gola prednost itim iz Barande  je nastavio da ”grize” i nije se povukao i branio minimalnu prednost. Iako agresivni igrači Radničkog nisu imali puno prilika da ugroze gol gostiju iz Hajdučice.Međutim posle gužve u kaznenom prostoru najbolje se snašao Nenad Rošulj i savladao golmana Hajdučice za prednost od 2:0. Posle ovog gola koji je stigao u 66. minutu meča videlo se fizička spremnost igrača Radničkog. Mladi igrači iz Palilulca kao da nisu odigrali celo poluvreme furioznim tempom. I dalje sjajne kombinacije i sjajno pokrivanje protivničkih igrača. Nisu dozvoljavali da se igrači Hajdučice razigraju držeći sve konce u svojim rukama. Imali su u par navrata gosti loptu u svojim nogama ispred gola Radničkog, međutim nisu se najbolje snalazili u samoj završnici.
DSC_0068

Još jedan pogodak kao dokaz dobre igre Radničkog došao je u 75.minutu kada je posle centaršuta najviši u skoku bio Damjan Vidić. Radnički sa ogromnom prednošću na petnest minuta pred kraj meča digao je nogu sa gasa i usporio tempo utakmice. Nije više bilo potrebe da se igrači dodatno umaraju i možda čak i povrede u već dobijenoj bitci. Pametnom igrom čuvanja lopte u svom posedu igrači Radničkog priveli su utakmicu kraju.

DSC_0073

Ako se po jutru dan poznaje i posle prve prvenstvene  utakmice i rezultata od 3:0 koji je tim Radničkog postavio na prvo mesto PFL Pančevo, fudbal u Barandi čeka svetla budućnost.

Akteri ove pobede bili su: Trbojević, Dodić, Radojev ( Šušnjar A 46’), Vučetić, Vidić, Svilarević, Rošulj (Simić 75’), Hristov (Šušnjar D 54’), Mačužić, Dobrić, Cukić.