Opštinski fudbalski kup: DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA, POBEDNIK REŠEN U MARATONSKOJ PENAL SERIJI

DERBI OPRAVDAO OČEKIVANJA, POBEDNIK REŠEN U MARATONSKOJ PENAL SERIJI
Opovo, 10. avgust 2014;
Omladinac (Opovo) – Radnički (Baranda) 3:3 (3:1) (penali 10:11). Ako je ova utakmica najava nove sezone, onda će ljubitelji fudbala u Opovu i Barandi zaista uživati u najvažnijoj sporednoj stvari na svetu. Danas smo gledali odličan fudbal, mnoštvo golova i penal seriju kakva se odavno nije videla u Opovu.
Pre početka utakmice, na sredini terena održan je minut ćutanja u pomen Opovčanima Zlatku Umrliću i Dušanu Miliću, koji su tragično nastradali pre dva dana.  Na prvi signal glavnog sudije Janjuša Baranđani su krenuli ofanzivno ali je prvi zapretio šansom igrač Omladinca Mosić. I pored inicijative gostiju, Opovčani prvi dolaze u vođstvo sjajnim golom u 16. minutu iz slobodnog udarca, danas fenomenalnog Kotlajića, koji sa nekih dvadesetak metara šalje loptu u mrežu iza nemoćnog golmana Lazina.
Ubrzo uzvraćaju Baranđani ali odličnom intervencijom u nogeDobrića, golman Popović otklanja opasnost ispred svog gola. Ipak fudbaleri  Radničkog u narednom napadu dolaze do izjednačenja kada Hristov, takođe iz slobodnog udarca, potpuno iskosa sa aut linije, šalje dijagonalu u šesnaesterac Omladinca, a na loptu niko ne reaguje tako da ona polako ulazi u suprotan ugao Popovića.Baranđani i posle ovog pogotka nastavljaju sa atacima na gol Omladinca čiji odbrambeni igrači u dva navrata prilikom kornera konfuzno reaguju. Nakon toga fudbaler Omladinca Jocić sjajnim volejom za malo promašuje okvir gola, a onda Baranđani propuštaju dve izgledne šanse. Popović prvo brani odličan udarac sa distance Mačužića, a nešto kasnije Rošulj iz neposredne blizine pogađa prečku.
Kao što to uvek biva kada se propuste šanse sledi kazna. U 32. minutu  Jocić oduzima loptu na sredini terena, upošljava brzonogog Mosića, koji pravi varku telom i izbacuje svog čuvara iz ravnoteže i onda preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca šalje loptu u nebranjeni ugao golmana Lazina za 2:1. A već posle 6 minuta Omladinac je imao prednost od 3:1. Ponovo fenomenalni Kotlajić, ovog puta sa tridesetak metara šalje ponovo projektil iz slobodnog udarca i matira golmana iz Barande. Do kraja poluvremena još jednu šansu za Opovčane je imao Mosić na asistenciju Andrejića.
Drugo poluvreme je prošlo u dominaciji fudbalera iz Barande, kada je do izražaja došla njihova fizička priprema ali i taktička uigranost. Već u 55. minutu Radnički golom Vučetića smanjuje na 3:2. Omladinac se u nastavku povukao na svoju polovinu opredelivši se na branjenje prednosti. Popović je u tri – četiri navrata odlično intervenisao ali je ipak kapitulirao u 86. minutu kada je nakon centaršuta sa leve strane rezervista Simić glavom poslao loptu u suprotni ugao Popovića. Rezultat kojim se ova utakmica završila u regularnom delu.
Usledili su penali a pobednik je odlučen tek u 13. seriji. U prvih pet penala precizno je bilo po četiri igrača oba tima (Jovanov, Marković, Kotlajić i Jašović za Omladinac, a Dodić, Vučetić, Jovičin i Šušnjar D za Radnički). Lazin je uspeo da skrene šut Filipovića u prečku, a Popović, na isti način šut Dobrića u stativu. U nastavku serije efikasni su bili svi ostali igrači zajedno sa golmanima (Jocić, Mosić, Šušnjar V, Stojanović, Latovljev B i Popović za Omladinac, Arsić, Šušnjar A, Simić, Svilarević i Lazin za Radnički).
Nakon što su se izređali svih jedanaest igrača oba tima krenulo se ispočetka. Popović čita šut Dodića i omogućuje „meč loptu“ Opovčanima. Na „kreč“ stavlja loptu kapiten Jovanov ali pogađa prečku. U narednoj seriji siguran je Vučetić, a šut Markovića golman Radničkog Lazin brani za pobedu Baranđana i prolaz u finale Međuopštinskog fudbalskog saveza Kovačica – Opovo, gde će se susresti sa ekipom Slavije iz Kovačice.
Omladinac (Opovo): Popović, Jašović, Kotlajić,  Stojić (Šušnjar 80′), Jocić, Jovanov, Ivić (Filipović 46′), Marinković (Stojanović 60′), Andrejić (Marković 55′), Mosić, Mikić (Latovljev B 78′).
Radnički (Baranda): Lazin, Šušnjar A, Radojev (Svilarević 46′), Rošulj (Šušnjar D 46′), Arsić, Vučetić, Hristov (Jovičin 46′), Mačužić (Simić 76′), Dobrić, Cukić, Dodić.
IGRAČ UTAKMICE: Ivan Kotlajić (Omladinac).

Atletika – Prvenstvo Vojvodine za seniore i mlađe juniore: STOJANOVIĆ PRVAK VOJVODINE

STOJANOVIĆ PRVAK VOJVODINE
Novi Sad / Opovo, 10. avgust 2014;
Lepe vesti stigle su nam juče iz Novog Sada gde je održano pokrajinsko prvenstvo u atletici za seniore i mlađe juniore. Atletičar opovačkog Spartaka Nemanja Stojanović ubedljivo je osvojio prvo mesto i zlatnu medalju u trci na 3000m, dok je u konkurenciji mlađih juniora Mihajlo Vanović drugim mestom na 800m osvojio srebro.
DSCF5514

Saopštenje  Južnobanatskog upravnog okruga: POTPREDSEDNICA VLADE KORI UDOVIČKI U POSETI PANČEVU

Saopštenje Južnobanatskog upravnog okruga: POTPREDSEDNICA VLADE KORI UDOVIČKI U POSETI PANČEVU

POTPREDSEDNICA VLADE KORI UDOVIČKI U POSETI PANČEVU
Pančevo, 8. avgust 2014;
Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu dr Kori Udovički, posetila je Južnobanatski upravni okrug. Domaćin i medijator današnjeg sastanka, načelnik okruga mr Zoran Tasić, ukratko je upoznao potpredsednicu sa trenutnim stanjem u okrugu kao i sa svim aktivnostima koje je okrug preduzeo u prethodnom periodu. Nakon uvodnog sastanka koji je vođen u kabinetu načelnika okruga, ministarka i načelnik su otpočeli sastanak sa predstavnicima svih osam lokalnih samouprava na teritoriji južnog Banata u prostorijama Gradske uprave Pančevo.
u5Osnovni cilj posete potpredsednice Vlade i ministarke za lokalnu samoupravu Južnobanatskom upravnom okrugu, jeste bolja saradnja Republike i lokalnih samouprava radi što boljeg iskorišćenja potencijala pojedinih područja i uređenje, kako je navela, sadašnjeg „dosta neuređenog sistema odnosa”. Sastanak sa načelnikom okruga mr Zoranom Tasićem, gradonačelnikom Pančeva i predsednicima još sedam južnobanatskih opština, bila je prilika, između ostalog, da se govori o potencijalima za razvoj, saradnji na izgradnji Koridora 11, problemima u korišćenju određenih budžetskih sredstava i sve ostale probleme koji opterećuju lokalne samouprave. – I u drugim okruzima videli smo da se čini mnogo napora na nivou lokalnih samouprava da bi se unapredio njihov razvoj, ali i da nailazi na poteškoće, pre svega zbog situacije u kojoj se nalazimo, a i zato što je sistem odnosa između republičke i lokalne vlasti još uvek nedovoljno uređen, izjavila je Kori Udovički, potpredsednica Vlade Srbije.
u4– Sama intencija Vlade Srbije i dolazak ministarke danas, posle samo nešto više od 100 dana Vlade, govori o tome da će u budućem strateškom planiranju razvojnih projekata, kada je u pitanju Republika Srbija, kada su u pitanju regioni, odnosno okruzi i lokalne samouprave, lokalne samouprave i predsednici opština biti aktivno uključeni, kako u donošenje određenih zakonskih propisa koji će regulisati oblast državne uprave i lokalne samouprave, tako i drugih strateških projekata koji se tiču razvoja lokalnih samouprava, rekao je mr Zoran Tasić, načelnik Južnobanatskog okruga. Razvojni potencijal Južnog Banata svakako je i izgradnja Koridora 11 – od Beograda do Temišvara.
u3Ali, kako je napomenula ministarka Kori Udovički, dobrim delom on zavisi i od lokalnih samouprava, koje moraju sistematično da pristupe toj investiciji. Poseta Južnobanatskom okrugu i sastanak sa čelnim ljudima lokalne samouprave je bio jedan u nizu u celoj Srbiji. Namera je da se uspostavi što bolja saradnja i koordinacija Republike, s jedne, i gradova i opština, s druge strane, naglasila je ministarka za lokalnu samoupravu Kori Udovički.

u2

Košarka, Nenad Petronić: JOŠ JEDNO PRIZNANJE ZA OPOVAČKOG STRUČNJAKA

JOŠ JEDNO PRIZNANJE ZA OPOVAČKOG STRUČNJAKA

Sada već renomirani opovački košarkaški trener Nenad Petronić dobio je još jedno lepo priznanje od strane mladog košarkaškog reprezentativca Miloša Milisavljevića. Naime, prilikom intervjua za Sportski žurnal povodom poziva u reprezentaciju, dvadesetjednogodišnji plejmejker subotičkog Spartaka, pohvalno se izrazio na račun trenera Petronića.

Nakon više od 30 godina Miloš Milisavljević je prvi igrač kluba iz Druge lige koji je pozvan u nacionalnu selekciju. Milisavljević prošle godine nije prošao probu u Partizanu, odlučio je i pored drugih ponuda da ostane u Spartaku, gde je dobio individualnog trenera Nenada Petronića, a njegov napredak je očigledan, što je rezultiralo pozivom u reprezentaciju.