FK Borac Sakule: ZA ČETIRI DANA DVA RAZLIČITA LICA

ZA ČETIRI DANA DVA RAZLIČITA LICA
Opovo, 02. avgust 2014;
Za samo četiri dana fudbaleri Borca pokazali su dva sasvim različita „lica“. U sredu fudbaleri Borca su odigrali odličnu utakmicu u Banatskom Dvoru gde su i pored minimalnog poraza ostavili odličan utisak protiv ekipe iz višeg ranga takmičenja. Ekipa Banata je prva došla u vođstvo ali je do kraja poluvremena Kodić izjednačio iz slobodnog udarca. U nastavku igre domaćini su uspeli da postignu pobedonosni gol ali i pored poraza Sakuljani su mogli da budu zadovoljni pruženom igrom.
DSC_0111Međutim, na današnjem meču protiv Lepušnice, koji je inače odigran na stadionu Omladinca u Opovu, Borac nije ličio na ekipu koja nas predstavlja u vojvođanskoj ligi. Opravdanje se možda može naći u činjenici da su Sakuljani u jeku kondicionih priprema, pa nije nemoguće da ih je stigao umor i da su noge teške, a s druge strane, i trener Stojčić je tokom utakmice dobro „promešao karte“ tako da je veći broj igrača danas nastupio.
DSC_0102

Sakuljani su dobro otvorili utakmicu i već nakon osam minuta imali su gol prednosti. Kodić je presekao početak akcije poslednjeg reda Lepušnice, odlično uposlio Markovića, koji je malo iskosa, snažno šutirao i poslao loptu u gol. Ovo je treći pogodak Markovića u tri utakmice i za sada se pokazuje kao dobra investicija Borca.
DSC_0097

I nakon postignutog gola, fudbaleri Borca su imali još nekoliko dobrih prodora, uglavnom po desnoj strani, ali bez ozbiljnije šanse za pogodak. Gosti su se ubrzo oslobodili pritiska, uspostavili ravnotežu, a nešto kasnije i preuzeli dominaciju. Njihova upornost se isplatila kada je Cvetković nespretno intervenisao u svom kaznenom prostoru i poslao loptu u sopstveni gol.
DSC_0091Očekivalo se da Sakuljani nakon izjednačenja  ozbiljnije krenu ka golu gostiju, međutim njihova igra se uglavnom zasnivala na dubinskim loptama ka Markoviću i Lukoviću, koji nisu ništa mogli protiv neprelazne poslednje linije kluba iz Glogonjskog Rita. S druge strane, fudbaleri Lepušnice su sve više ulazili u šanse tako da su u 30. minutu potpuno preokrenuli rezultat i poveli sa 2:1. To je i rezultat koji se nije menjao do kraja poluvremena.
DSC_0087

Imali su Sakuljani inicijativu u drugom poluvremenu, nekoliko perioda u kojima su dominirali, pokušavali i kroz sredinu i sa krila, dolazili do šesnaesterca ali im je finalna realizacija bila bez rezultata. Sve što se rezultatski desilo u drugom poluvremenu jeste još jedan pogodak gopstiju za konačan rezultat od 3:1 za Lepušnicu.
DSC_0086

Gosti su se danas pokazali kao ozbiljnija ekipa, sa odličnom polsednjom i kvalitetnom veznom linijom, dok smo kod njihovih napadača videli i inteligenciju i dobru tehniku. Ipak to je klub koji je prethodne sezone bio u sredini tabele beogradske zone, a koji čine uglavnom igrači iz Borče.
DSC_0085

Sakuljani ispod svog nivoa, a eventualne razloge smo pomenuli na početku ovog priloga. Na ovom meču odbrana je bila spora, vezni red bez ideje a napadači usamljeni. U svakom slučaju nadamo se da je ovo samo prolazna epiozoda i da ćemo do kraja priprema i na početku sezone gledati kvalitetan kolektiv koji igra dobar fudbal.

Fudbal: DUPLI PROGRAM U SUBOTU

DUPLI PROGRAM U SUBOTU
Na stadionu Omladinca u Opovu, ljubitelji fudbala danas će imati priliku da uživaju u duplom programu. U 17:00h prijateljski pripremni meč odigraće sakulski Borac sa ekipom Lepušnice,  članom beogradske zone, a nakon toga revijalni meč će odigrati veterani Omladinca i Rozenborga.

Bolnica Pančevo: PACIJENATA SVE VIŠE, HIRURGA SVE MANJE