Fudbal – Prva južnobanatska liga: PREOKRET U FINIŠU UTAKMICE

PREOKRET U FINIŠU UTAKMICE
DSC_0064Baranda, 20. april 2014;
Ekipa Radničkog danas je ugostila šestoplasiranu ekipu Poleta iz Izbišta. Ova dva rivala oduvek gledaocima priređuju uzbudljive susrete sa malom razlikom u rezultatu, a tako je bilo i ovog puta.
Ekipa domaćina je bolje otvorila utakmicu i već na samom početku meča imali su igrači Radničkog par odličnih šansi.  Međutim koncentracija nije bila na nivou i lopta nije završavala u ,nekada, i nebranjenom golu. Prvo je Milan Šušnjar izašao sam pred golmana i loptu poslao preko gola, potom je i Hristov poslao loptu tik pored stative.  DSC_0062Posle ovih prilika nije bilo većih šansi ni za jedne ni za druge. Vodila se rovovska bitka na sredini terena i obe ekipe su igrale na zavidnom nivou. Vidjena je sjajna fudbalska predstava, međutim obe ekipe je mučila slaba realizacija. Pred sam kraj prvog dela utakmice viđena je, do tog momenta, definitivno najbolja šansa i to u režiji gostiju iz Izbišta. Naime, jedan igrač je prošao sjajno po desnom boku i uputio loptu prema drugoj strani gola golmana Đinovića. Lopta je neometano prošla pored same linije gola došla do druge stative gola, međutim igrač Poleta koji je pohitao DSC_0046prema lopti nije najspretnije reagovao i lopta je završila u gol autu. Prvi deo utakmice završio se nerešenim rezultatom, bez golova. Ukratko mnogo prokockanih šansi na obe strane.

Drugi deo meča kao kopija prvog. Ekipa Radničkog krenula je dosta agresivnije prema golu gostiju, čini se da je njima pauza više prijala. I na sam pogodak nije se čekalo dugo. Šušnjar je dobio loptu po levoj strani za koju se predhodno izborio Dobrić i postigao pogodak poslavši loptu pored golmana ekipe Poleta. Imala je ekipa Radničkog DSC_0042rezultat međutim nije to ličilo na ekipu iz predhodnih kola. Odbrana je delovala nesigurno, napad jalov. Jednostavno stekao se utisak kao da gube konce igre. I dok je tako ekipa Radničkog gubila kompas, tim Poleta povratio je koncentraciju i krenuo dosta ozbiljnije da igra. Imala je ekipa Radničkog još dosta promašenih zicera. Kako već ljubitelji fudbala znaju, kad promašiš tako izgledne prilike kazna je neminovna. Težište igre prenelo se na polovinu ekipe Radničkog. Kazna po ekipu Radničkog usledila je u najgorem mogućem periodu meča, samoj završnici. Prvi pogodak postignut je pred sam kraj regularnog dela utakmice tj. u 89. minutu. Fudbaler Poleta Balan, uputio je zaista fantastičan udarac prema golu Đinovića koji je sjajnom paradom uspeo samo da ulepša pogodak. Ovim pogotkom poravnan je rezultat što nikako nije odgovaralo timu iz Barande. Igrači kao da su se probudili, međutim bilo je prekasno. I onda je usledio hladan tuš na sve simpatizere, igrače i rukovodstvo tima iz Barande. Golman Poleta, koji je kao pravi kapiten vodio svoju ekipu, dengažirao je loptu gotovo do linije kaznenog prostora Radničkog. Nastala je prava gužva pred golom ekipe iz Barande. Nespretnost ili možda gol koji je poremetio igrače Radničkog doprineo je tome da igrači odreaguju krajnje loše. Spetljali su se i lopta je došla do Ranimirova, koji je krajnje hladnokrvno poslao loptu iza leđa nemoćnog Đinovića. Drugi pogodak u svega dva minuta za preokret i kako se na kraju ispostavilo pobedu Poleta.

Ovo je tek drugi poraz ekipe Radničkog kod kuće, što dodatno pokazuje kvalitet ekipe Poleta, koja je zasluženo pobedila. Ovaj poraz dosta je zakomplikovao situaciju jer sada ekipa Radničkog ”beži” trećeplasiranoj ekipi Železničara svega jedan bod.

DSC_0035Idvor, 20. april 2014;
Polet – Omladinac 0:4 (0:2); Na gostovanju u Idvoru fudbaleri Omladinca su opravdali epitet favorita i ubedljivo savladali domaći Polet. Međutim, pre nego što bilo šta kažemo o utakmici moramo nešto reći o terenu u Idvoru. Slušao je vaš reporter brojne priče o lošim terenima po ravnom Banatu ali ovo što je ugledao u Idvoru izavalo mu je blagi šok. I pored ograde i skromne minijaturne betonske tribine teren se najblaže može nazvati budžakom. Moram priznati da sam ravnije terene viđao i u brdsko – planinskim zaseocima po Srbiji. Da zlo bude veće, domaćini su kosili dan pre utakmice, a da nisu očistili pokošenu travu, tako da je teren bio idealan za klizanje.

DSC_0036Bez obzira na sve, opovčani su kontrolisali utakmicu od samog početka. Tehnički superiorniji, vrlo brzo su pokazali ko je gazda na terenu. Nakon što je Spasojev izveo slobodan udarac u 19. minutu, golman domaćih odbija loptu koju prihvata Mikić i šalje u mrežu. Dva minuta kasnije spasojev prodire po desnoj strani, šalje loptu Mikiću koji ovog puta pogađa stativu. U 29. minutu Mikić uzvraća asistenciju Spasojevu, a ovaj rutinski savladava golmana Poleta za 2:0.

U nastavku utakmice Opovčani  potvrđuju svoju dominaciju i sa još dva gola stavljaju tačku na ovu utakmicu. Prvo je Jovanov povisio na 3:0 u 65. minutu, da bi konačnih 4:0 postavio rezervista Simić.

DSC_0038Na ruku Opovčanima ide i rezultat u Vojlovici gde je domaća Mladost savladala Jedinstvo rezultatom 2:1, tako da se bodovna razlika između Kačarevaca i opovčana smanjila na tri boda, što Omladincu omogućuje da prvenstvo reši u međusobnom susretu.

Sakule, 20. april 2014;
DSC_0002Borac – Proleter 1:0 (1:0); Možda ne tako dobra igra kao u prethodnim kolima, ipak bila je dovoljna Sakuljanima da uknjiže tri nova boda. Tvrda utakmica u kojoj su fudbaleri Borca igrali malo više u grču, ali ono što je najvažnije tri boda ostaju u Sakulama. Jedini gol postignut je u 28. minutu prvog poluvremena preciznim šutom iskosa Đokića sa desne strane. Vrlo brzo su domaći mogli povisiti rezultat kada je Ninić već savladao golmana Proletera ali se lopti isprečila stativa.

Inače, kuriozitet ovog kola je da su čak šest od osam utakmica završene pobedama domaćina od 1:0.U svakum slučaju, veoma bitni bodovi za Borac, koji se sa nova tri boda nakon 22. odigrana kola našao na devetoj poziciji.

DANAS JE USKRS
Hrišćani širom sveta obeležavaju Vaskrs, praznik, koji simbolizuje pobedu života nad smrću.Vaskrs je najveći hrišćanski praznik jer suština hrišćanskog učenja označava Hristovo vaskrsnuće iz mrtvih, kao pobeda vere i života nad smrću.

Patrijarh srpski Irinej služio je Svetu arhijerijsku liturgiju u Sabornoj crkvi u Beogradu. Patrijarh je na liturgiji pročitao delove uskršnje poslanice i pozvao na mir i razumevanje.

Liturgiji u Sabornoj crkvi, uz brojne građane, prisustvovali su premijer Ivica Dačić i ministri Nebojša Rodić, Nikola Selaković i Tomislav Jovanović.

U crkvi Hrista kralja uskršnju misu predvodio je beogradski nadbiskup Stanislav Hočevar.

Misi je prisustvovao veliki broj vernika, predstavnika države Srbije i diplomatskog kora, a tom prilikom održan je i obred krštenja.

Obeležavanje je počelo ponoćnim liturgijama i Uskršnjim bdenjima u svim hrišćanskim crkvama.

Svečanu liturgiju u ponoć u Hramu Svetog Save predvodio je vikarni episkop patrijarha vladika remezijanski Andrej, a sinoć je nadbiskup Hočevar predvodio Uskršnje bdenje u Katedrali Blažene device Marije.

Ministri Aleksandar Vulin i Nebojša Rodić prisustvovali su ponoćnoj uskršnjoj liturgiji u manastiru Devič kod Srbice, na severu Kosova. Vulin je posle liturgije izjavio da Srbija šalje poruku mira i da očekuje da i Priština i međunarodna zajednica ispune svoje obaveze.

Za Vaskrs se prva molitva služi pred zatvorenim vratima hramova koja se otvaraju tačno u ponoć kada se prvi put posle Velikog petka i Velike subote, u znak radosti vaskrsenja oglašavaju prva zvona.

Vaskršnjim obredima prethodi unošenje plaštanice sa Hristovog groba, koja je na Veliki petak izneta pred oltar i koju vernici celivaju u dane najveće hrišćanske žalosti.

Fudbal – Prva južnobanatska liga: BEZ IZNENAĐENJA U PLANDIŠTU

BEZ IZNENAĐENJA U PLANDIŠTU
Plandište, 19. april 2014;
Sloga – Tempo 5:2; Čuda u fudbalu su izgleda jedino moguća u engleskoj Premier ligi. Poslednje plasirani Sanderlend u borbi za opstanak za samo par dana na dva gostovanja protiv trećeplasiranog Mančaster sitija i drugoplasiranog Čelsija uzima čak četiri boda. Možda je baš zbog toga Premier liga najzanimljivija fudbalska liga na svetu.
Za razliku od Sanderlenda, odavno prežaljenim Sefkerincima bodovi ništa ne znače za plasman i jedino zbog čega igraju je čast njihovog kluba. Međutim, na gostovanju u Plandištu protiv trenutno vodeće ekipe u prvenstvu nisu mogli ništa više učiniti osim časnog poraza. Doduše, primili su pet golova ali su i postigli dva.